نکاتی برای محافظت از صفحه نمایش تلفن در برابر آسیب

0
745

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، شرکت‌های سازنده تلفن‌های هوشمند در ساخت صفحه نمایش تلفن قوی هستند و مقاومت نسبی و خوبی در برابر خراش، ریزش جزئی و برخورد سبک روی سطوح سخت را دارند، اما گاهی اوقات این صفحات به دلایلی از جمله شدت بالای برخورد یا عادت‌های غلط در استفاده از بین می‌روند که منجر به شکستن آن‌ها می‌شود.

طبق گفته‌های کارشناسان، عادات غلط زیادی وجود دارد که دلیل شکستن صفحه نمایش تلفن است همچنین عدم نگهداری صحیح نیز آن‌ها را در معرض شکستن قرار می‌دهد. صفحه‌ تلفن‌های هوشمند اگر بیش از یک بار خراشیده شود از بین می‌رود.

راهکار‌هایی وجود دارد که به حفظ و نگهداری بهتر صفحه نمایش تلفن‌های هوشمند کمک می‌کند:

صفحه تلفن خود را به درستی لمس کنید
ممکن است به نظر برسد که این موضوع بدیهی است، اما ساده‌ترین راه برای در امان ماندن صفحه نمایش تلفن از آسیب دیدن، اطمینان از لمس صفحه نمایش به روش مناسب و صحیح است تا منجر به خراش نشود.

تلفن خود را در معرض نور خورشید قرار ندهید
نور خورشید می‌تواند در عملکرد صفحه نمایش تلفن شما اختلال ایجاد کند، زیرا قرار گرفتن در معرض آفتاب در مدت زمان طولانی باعث گرم شدن بیش از حد گوشی و آسیب دیدن صفحه به مرور زمان می‌شود.

تلفن را از برق ولتاژ بالا دور نگه دارید
برق ساکن و جرقه های متوقف شده می توانند هر نوع دستگاه الکتریکی را از بین ببرند. اگر یک جرقه ناگهانی به وجود بیاید یا برق از تلفن شما عبور کند ، افزایش ناگهانی برق می تواند صفحه شما را خراب کند یا حتی آن را بسوزاند.

حالت خودکار خواب را روشن نگه دارید
بسیاری از اوقات ممکن است فراموش کنید صفحه را خاموش کنید. هنگامی که از تلفن استفاده نمی‌کنید و صفحه روشن است، ممکن است متوجه شوید که صفحه تلفن شما از داخل دچار سوختگی شده، بنابراین اطمینان حاصل کنید که ویژگی حالت خواب را به صورت خودکار روشن کرده اید تا سلامت صفحه نمایش تلفن شما حفظ شود.

صفحه گوشی خود را با دقت تمیز کنید
استفاده از ابزار‌ها و راه حل‌های مناسب در هنگام تمیز کردن صفحه نمایش تلفن مهم است، زیرا مواد شوینده، صابون‌های مایع و صابون‌های دستی برای تمیز کردن صفحه نمایش تلفن مناسب نیستند و در صورت استفاده می‌توانند به صفحه نمایش آسیب برسانند. بنابراین برای تمیز کردن صفحه تلفن از موادی استفاده کنید که مطمئن هستید برای تمیز کردن تلفن طراحی شده اند تا آسیب جدی به صفحه وارد نشود.

برای گوشی خود از محافظ صفحه استفاده کنید
بدیهی‌ترین کار این است که یک محافظ صفحه روی تلفن خود قرار دهید تا از خراش در امان بماند. همچنین محافظ‌های صفحه نمایش شیشه‌ای پیشرفته‌ای وجود دارد که به شما امکان می‌دهد ظاهر لوکس گوشی خود را نگه دارید و از آن در برابر ضربه و خراش محافظت کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید