دستیار وزیر امور خارجه: پنج میلیون دُز واکسن فردا وارد کشور می‌شود

0
420

به گزارش ایرنا،‌ «رضا زبیب» عصر امروز چهارشنبه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: با همت همکاران، کمک وزارت امور خارجه بهداشت و لطف خدا، فردا پنج میلیون دُز واکسن فوق برنامه می‌رسد.

وی ادامه داد: ۱۱-۱۹ شهریور، هفته پُر واکسنی خواهد بود: تلاش برای بیش از ۱۲ میلیون دُز. بازم دعا کنید. سپاسگزارم.

به گزارش ایرنا، «مهرداد جمال ارونقی» معاون فنی گمرک ایران روز پنج‌شنبه گذشته – ۴ شهریور – گفته بود که: با ورود و ترخیص ۲ میلیون و ۲۲۰ هزار دُز واکسن چینی دیگر (۴ شهریور)، تعداد واکسن‌های وارداتی از مرز ۲۸ میلیون دُز گذشت.

وی افزود: تعداد محموله‌های واکسن وارد شده به کشور تاکنون ۴۱ محموله است که ۲۳ محموله به تعداد ۲۲ میلیون و ۳۵۰ هزار دُز واکسن سینوفارم از کشور چین؛ ۳ محموله به تعداد ۲ میلیون و ۹۱۱ هزار و ۸۱۰ دُز واکسن آسترازنکا از کشور ژاپن؛ ۱ محموله به تعداد ۱ میلیون و ۴۵۲ هزار دُز واکسن کواکس از کشور ایتالیا؛ ۱۱ محموله به تعداد ۱ میلیون ۴۵ هزار دُز واکسن اسپوتنیک از کشور روسیه؛ ۱ محموله به تعداد ۷۰۰ هزار و ۸۰۰ دُز واکسن کواکس از کشور کره جنوبی است.

معاون فنی گمرک ادامه داد: همچنین ۱ محموله به تعداد ۳۱۵ هزار دُز واکسن آسترازنکا از کشور روسیه؛ ۱ محموله به تعداد ۱۲۵ هزار دوز واکسن بهارات از کشور هندوستان است که با این توضیح جمع کل واکسن‌های وارده به کشور برابر با ۲۸ میلیون و ۸۹۹ هزار و ۶۱۰ دُز است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید