جدیدترین آمارهای مبتلایان و فوتی‌های کرونا در جهان

0
448

به گزارش ایسنا، همچنین ۱۹۹ میلیون و ۹۵۱ هزار و ۹۳۴ نفر از مبتلایان به کووید – ۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۱.۳ میلیون مبتلا و بیش از ۶۷۱ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۳.۱ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۰.۹ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۸۴ هزار و هند با بیش از ۴۴۱ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (پنجشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۴۱,۳۹۷,۵۸۷ ۶۷۱,۱۸۳
۲ هند ۳۳,۱۳۹,۹۸۱ ۴۴۱,۷۸۲
۳ برزیل ۲۰,۹۲۸,۰۰۸ ۵۸۴,۴۵۸
۴ انگلیس ۷,۰۹۴,۵۹۲ ۱۳۳,۶۷۴
۵ روسیه ۷,۰۶۵,۹۰۴ ۱۸۹,۵۸۲
۶ فرانسه ۶,۸۶۶,۸۵۶ ۱۱۵,۲۵۹
۷ ترکیه ۶,۵۶۶,۵۶۸ ۵۸,۹۱۳
۸ آرژانتین ۵,۲۱۵,۳۳۲ ۱۱۲,۹۶۲
۹ ایران ۵,۲۱۰,۹۷۸ ۱۱۲,۴۳۰
۱۰ کلمبیا ۴,۹۲۳,۱۹۷ ۱۲۵,۴۲۷

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۸۹ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

به گزارش ایسنا، براساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل – که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشورهای انگلیس، روسیه، فرانسه، ترکیه، آرژانتین، ایران، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، اندونزی، آلمان و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید