شورای علمای شیعه افغانستان: طالبان برای تحقق وعده‌هایش برای ایجاد دولت فراگیر گام بردارد

0
535

به گزارش تسنیم، شورای علمای شیعه افغانستان در واکنش به ترکیب دولت موقت طالبان آن را غیر فراگیر خواند و تاکید کرد که در این ترکیب افراد شایسته از اقوام مختلف افغانستان شامل نیستند.

بیانیه می‌افزاید که کابینه غیر فراگیر اعلام شده توسط طالبان به صلاح و منفعت کشور نیست و موجب بروز مشکلات خواهد شد.

شورای علمای شیعه افغانستان در ادامه نیز از طالبان خواست تا برای تحقق وعده‌هایش در جهت فراگیر ساختن کابینه اعلام شده و ایجاد زمینه اخوت و همکاری مشترک برای حل مشکلات موجود افغانستان تلاش کند.

متن کامل بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

و اوفوا بالعهد ان العهد کان مسئولا (اسرا ۳۴)

در پی تحولات اخیر، تسلط و تصرف تحریک اسلامی طالبان بر پایتخت و ولایات کشور بر اساس وعده‌های طالبان به ملت افغانستان و جامعه جهانی، مبنی بر ایجاد حکومت همه‌شمول و آینه‌ی تمام‌نمای همه اقوام، اقشار و پیروان مذاهب اسلامی موجود در کشور و همچنین ایجاد نظام اسلامی مورد پذیرش مردم افغانستان، اعلام سرپرست وزرا بدون شمولیت اشخاص شایسته از همه اقوام مختلف افغانستان، به خصوص جامعه تشیع، خلاف انتظار بود.

شورای علمای شیعه افغانستان کابینه غیرهمه‌شمول اعلام‌شده از سوی تحریک اسلامی طالبان را به صلاح و منفعت کشور ندانسته، غیرعادلانه تلقی می‌نماید که موجب بروز مشکلاتی برای جامعه و کشور خواهد شد.

بنابراین شورای علمای شیعه افغانستان به تحریک اسلامی طالبان  یاد آوری می‌نماید که برای تحقق وعده‌های خویش و در جهت همه‌شمول ساختن کابینه سرپرست، اقدام و زمینه‌های مثبت را برای همیاری، اخوت، برادری، همکاری و مساعی مشترک جهت حل مشکلات موجود در کشور به وجود آورد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید