سخنگوی ستاد مرکزی اربعین: سهمیه ایران برای راهپیمایی اربعین افزایش‌ یافته، ولی میزان آن مشخص نیست

0
384

به گزارش ایسنا به نقل از رادیو اربعین، احمد محمدی فر با بیان اینکه این افزایش سهمیه دیگر اختصاص به موکب‌ها ندارد و متقاضیان این سفر از امروز می‌توانند با مراجعه به سامانه سماح سازمان حج و زیارت برای اعزام به عراق ثبت‌نام کنند، تصریح کرد: کسانی که ثبت‌نام آنها قطعی و نهایی شود به‌صورت پیامک از این موضوع اطلاع خواهند یافت.

این مقام مسئول در ستاد مرکزی اربعین، با تاکید بر اینکه کسانی که دو دوز واکسن کرونا را زده‌اند و دارای بیماری زمینه‌ای نیستند برای انجام این سفر ثبت‌نام کنند، گفت: سامانه سماح سازمان حج و زیارت متصل به سامانه وزارت بهداشت است و بررسی می‌شود که آیا ثبت‌نام‌کنندگان واکسن دریافت کرده‌اند یا نه؟

محمدی فر با بیان اینکه زائران برای دریافت ویزا نیاز به پرداخت هزینه‌ای ندارند و دریافت ویزا مجانی خواهد بود، خاطرنشان کرد: این سفر به‌ صورت هوایی خواهد بود و زائران باید حتماً تست Pcr نیز داده باشند و هنگام سوار شدن به فرودگاه نتیجه این تست را همراه خود داشته باشند.

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه باتوجه‌ به این که فرودگاه نجف یک فرودگاه خصوصی است و یکی از گران‌ترین فرودگاه‌ها محسوب می‌شود، تصریح کرد: ما در حال انجام مذاکرات هستیم که بتوانیم مقداری هزینه سفر هوایی زائران را کاهش دهیم و امید داریم که این رایزنی‌ها به نتیجه برسد.

محمدی فر با بیان اینکه کسانی که زودتر در سامانه سماح ثبت‌نام کنند و دارای شرایط ذکر شده باشند در اولویت پذیرش برای اعزام خواهند بود، افزود: ما تلاش خواهیم کرد که بحث‌های فنی در مورد افزایش سهمیه زائران ایرانی و عراقی را طی امروز و فردا به سرانجام برسانیم تا میزان دقیق سهمیه مشخص شود.

این مقام مسئول در ستاد مرکزی اربعین همچنین در مورد نتایج رایزنی‌ها با مقامات عراقی مبنی بر اینکه بازگشت زائران ایرانی از عراق به‌صورت زمینی باشد و آیا دولت عراق این درخواست را پذیرفته است یا نه، گفت: تا کنون عراقی با این پیشنهاد موافقت نکرده‌اند و تاکید داشته‌اند که رفت‌وبرگشت زائران به‌صورت هوایی انجام شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید