انتقاد امیرعبداللهیان از عدم پایبندی سه کشور اروپایی به تعهدات برجامی

0
522

به گزارش فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه دیدارهای دوجانبه خود در حاشیه هفتاد و ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، امروز (سه‌شنبه) ۳۰ شهریور ماه با «جان آسلبورن» وزیر خارجه لوکزامبورگ دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار تلاش‌های لوکزامبورگ برای ارتقای روابط را ستود و گفت که برای آن احترام ویژه‌ای قائل است.

امیرعبداللهیان در این دیدار ضمن تاکید بر سیاست خارجی متوازن جدید و آمادگی دولت جدید برای مرور روابط با اتحادیه اروپا بر ارتقای این روابط مبتنی بر احترام و منافع متقابل تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ایران برای سال‌ها به همه تعهداتش ذیل برجام عمل کرد، اما  طرف‌های مقابل به طرق مختلف از عمل به تعهداتشان فاصله گرفته‌اند. آمریکا  یک نقض دامنه دار و کامل داشته و تروئیکای اروپایی نیز دچار بی عملی و بی تفاوتی نسبت به تعهداتشان و همچنین منافع متعهد شده ایران ذیل برجام است.

آسلبورن  وزیر امور خارجه لوکزامبورگ نیز در این دیدار ضمن آرزوی موفقیت برای امیرعبداللهیان در وزارت خارجه، به سه دیدار قبلی خود از ایران اشاره و بر ظرفیت‌های بسیار زیاد برای ارتقای همکاری‌های اقتصادی و تجاری بین دو کشور تاکید کرد.

وی همچنین  آمادگی لوکزامبورگ برای توسعه رایزنی‌های دوجانبه را اعلام و از احیای برجام حمایت کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که دوشنبه شب در رأس هیأتی برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل وارد نیویورک شد، امروز همچنین با سوبرامانیام جایشانکار همتای هندی خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید