وزیر کشور: اصراری به تغییر همه استانداران نداریم

0
431

به گزارش ایسنا، احمد وحیدی شامگاه چهارشنبه در یک گفت‌وگوی رادیویی درباره انتخاب استانداران اظهار کرد: انتخاب استانداران مساله مهمی است زیرا آنها نقش مهمی در تحرک و پیشرفت استان دارند. استانداران باید سیاست‌های دولت قوی و مردمی را پیاده کنند بنابراین نقش آنها در استان‌ها ویژه است.

وی ادامه داد: انتخاب چنین افرادی که بتوانند در استان‌ها وفاق ایجاد کنند و مسیر توسعه را هموار کنند احتیاج به جست‌وجو، کنکاش و ایجاد هماهنگی همه‌جانبه دارد تا بهترین‌ها انتخاب شوند.

وحیدی در بیان شاخصه‌های استانداران گفت: استانداران باید افرادی کارآمد، قانونمدار، پیگیر پیشرفت همه‌جانبه استان‌ها و تقویت‌کننده مشارکت سیاسی و اجتماعی بوده و عقلانیت انقلابی داشته باشند و بتوانند در استان وفاق ایجاد کرده و سازگار با مردم باشند.

وزیر کشور با اشاره به انتخاب استانداران استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد افزود: سایر استانداران در مرحله بررسی در هیات دولت هستند و در همه جلسات دولت این مساله پیگیری می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا همه استانداران تغییر خواهند کرد و دولت سیزدهم افراد جدیدی را جایگزین خواهد کرد، گفت: برای ما اصل انتخاب بهترین استاندار است. در واقع اصل بر تغییر نیست و اگر استاندار دولت قبل بهترین بود، اصراری به تغییر نداریم.

وی همچنین درباره بومی و یا غیربومی استانداران نیز بیان کرد: اولویت ما فردی است که مسائل استان را جلو ببرد و اگر بین این افراد، بومی هم باشد اولویت با چنین فردی است. در واقع فرد بومی اولویت خواهد بود که توانمندی داشته باشد.

وحیدی در پایان گفت: استانداران با کمک مردم و گروه‌های اجتماعی و سیاسی می‌توانند موفق باشند بنابراین حمایت آنها از استاندار مهم و نقش‌آفرین است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید