واکسن آنفلوآنزای تولید داخل تا آخر هفته وارد بازار می‌شود

0
461

به گزارش ایرنا، سیدحیدر محمدی روز دوشنبه در گفت وگویی خبری افزود: واکسن آنفلوآنزا امسال دو تامین‌کننده خارجی داشته است، که اکنون وارد بازار و توزیع شده است، همچنین دو تولیدکننده داخلی داشته که تا اواخر هفته وارد بازار خواهد شد.

وی تصریح کرد: اکنون مردم می‌توانند دارو را از داروخانه ها تامین و نوع وارداتی آن اکنون در داروخانه ها موجود است، تولید داخل هم تا اواخر هفته وارد بازار خواهد شد.

محمدی درمورد تفاوت ویژگی این دو داروی وارداتی و داخلی نیز یادآور شد: استانداردهای ما برای واردات دارو و تولید داخل در یک سطح است، بنابراین نمونه‌های داخلی هم از نظر استانداردها نقصی نسبت به نمونه وارداتی نخواهد داشت و این اطمینان را به مردم داده که داروی تولید داخل از نظر کیفی و اثربخشی مشابه نمونه وارداتی است.

قیمت واکسن وارداتی آنفلوآنزا حدود ۱۷۰ هزار تومان است.

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو همچنین خاطرنشان کرد: قیمت وارداتی این دارو با ارز نیمایی وارد کشور شده و حدود ۱۷۰ هزار تومان است.

به گفته وی، بخشی از این دارو را معاونت بهداشت برای گروه‌های پرخطر توزیع کرده و قیمت تولید داخل نیز فعلا ابلاغ نشده است، اما بی‌شک پایین‌تر از نوع وارداتی خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید