گفتگوی مجازی امیرعبداللهیان با جمعی از ایرانیان مقیم آمریکا و کانادا

0
458

به گزارش تسنیم، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، امروز در یک نشست مجازی، میزبان جمعی از هموطنان ایرانی مقیم آمریکا و کانادا بود و در جریان مسائل و مشکلات مطرح‌شده از سوی هم‌میهنان مقیم در این دو کشور  قرار گرفت.

وزیر امور خارجه کشورمان در این نشست بر تسهیل و تسریع خدمات‌رسانی به ایرانیان و توسعه نهضت نرم‌افزاری و تجمیع و ساده‌سازی حداکثری خدمات کنسولی به هموطنان تأکید و از اقدامات آتی وزارت امور خارجه برای کمک به آن دسته از هموطنانی که تحت تأثیر تبلیغات مسموم خارجی برای سفر به کشور در حالت تردید قرار دارند، خبرداد.

امیرعبداللهیان، وزارت امور خارجه و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور را ملجأ و مأمن همه ایرانیان دانست و تأکید کرد که حتی افرادی که به‌نحوی جرمی هم مرتکب شده‌اند، از حق دریافت خدمات کنسولی برخوردارند.

وزیر امور خارجه با تشکر از خدمات ارائه‌شده از سوی حوزه کنسولی وزارت امور خارجه، اعم از داخل و در نمایندگی‌ها، در زمینه ایجاد پنجره واحد خدمت، ساده‌سازی فرمها، رفع مشکلات سامانه میخک، ایجاد کشیک‌های شبانه‌روزی برای کمک به ایرانیان متقاضی کمک، رسیدگی به مشکلات نسل‌های دوم و سوم ایرانیان از جمله در حوزه خروج مشمولین و ایجاد سامانه ارتباط مستقیم ایرانیان با وزیر امور خارجه دستورات لازم را به مسئولین بخش کنسولی صادر کرد.

در این نشست مجازی علاوه بر حضور جمعی از هم‌میهنان مقیم خارج از کشور، معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه و دیگر مدیران این حوزه و همچنین سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل و رئیس و اعضای دفتر حفاظت منافع کشورمان در واشنگتن نیز حضور داشتند و گزارش مبسوطی از عملکرد بخش‌های کنسولی، فناوری و دفتر حفاظت منافع در حوزه کنسولی و خدمات الکترونیک به وزیر امور خارجه ارائه کردند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید