دیپلمات روس: اروپایی‌ها به خواسته‌های ایران در مذاکرات وین تن دادند

0
280

به گزارش ایرنا، این دیپلمات روس در مصاحبه با خبرگزاری تاس گفت: دیگر شرکت کنندگان در مذاکرات نیز رویکرد محترمانه ای را در قبال موارد جدید در موضع ایران اتخاذ کرده اند. این نکته مهم بود و ما به آن دست یافته ایم.

وی درباره نتایج دور هفتم مذاکرات هسته ای گفت: شرکت کنندگان در مذاکرات وین راه را برای ویراش مدارک و اسناد موجود باز و هموار کرده اند.

اولیانوف تاکید کرد: اکنون راه برای کار فشرده برای ویرایش اسنادی که روی میز مذاکره قرار دارند هموار است.

دیپلمات روس افزود شرکت کنندگان در مذاکرات تا حدی به یکدیگر عادت کرده اند و من فکر می کنم که ما و شرکت کنندگان غربی در مذاکرات درک بهتری از گام هایی که باید در مرحله بعد برداشته شود پیدا کرده اند.

اولیانوف خاطرنشان کرد هیات روس همه مشکلات مذاکرات را درک می کند و نتایج مذاکرات دوره هفتم انتظارات را براورده کرده است. نکته اصلی این است که هیچ کس به دنبال آسیب زدن به نتایج مذاکرات دور ششم نبود.

اولیانوف همچنین گفت ممکن است مذاکرات توافق هسته ای ۲۷ دسامبر (۶ دی) یا سوم ژانویه (۱۳ دی) از سر گرفته شود.

وی در مصاحبه با تاس گفت: در مورد تاریخ از سرگیری مذاکرات شفافیت کامل وجود ندارد. موضوع تاریخ تا جایی که من متوجه شدم دو گزینه دارد: از سرگیری مذاکرات در تاریخ ۲۷ دسامبر در سطح کارشناسان و در چارچوب دور هشتم یا در سوم ژانویه زمانی که همه برای مذاکرات آماده هستند، انجام می شود.

اولیانوف همچنین گفت همکاری روسیه و آمریکا در مذاکرات وین درباره احیای توافق هسته ای ایران عمل گرایانه و پراگماتیک است و منافع دو کشور را تامین می کند.

وی گفت آمریکا و روسیه علاقه مند به احیای برنامه جامع اقدام مشترک و لغو تحریم های اعمال شده در دولت دونالد ترامپ هستند و ابراز امیدواری کرد این همکاری ادامه یابد.

دور هفتم مذاکرات هسته ای روز جمعه در وین پایان یافت.

به گزارش ایرنا، دور هفتم مذاکرات وین پس از نزدیک به سه هفته گفت‌وگوهای فشرده دیپلماتیک و فنی در شرایطی به پایان رسید که سه کشور اروپایی برغم مقاومت و انکار طولانی مطالبات ایران از مواضع خود عقب نشینی کرده و به این ترتیب مذاکرات درباره متن مشترکی که با مواضع ایران منطبق است در دور آتی پیگیری خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید