ادعای وزیر نفت: شدت مصرف انرژی در ایران دو و نیم برابر نرم جهانی ست / قرار باشد هر چه تولید می کنیم، اینطوری مصرف شود، همین مشکلات را خواهیم داشت

0
110


پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

اوجی وزیر نفت در بخش خبری ۲۱  در خصوص اتفاقات چند روز اخیر گفت: سرمای کم سابقه ای داشتیم. بیش از ۲۰ استان دمای منهای ۱۵ درجه داشتند به این دلیل مصارف بالای گاز رقم خورد که در برخی روزها مصرف گاز ۱۵۰ میلیون مترمکعب بیشتر از سال قبل بود.

به گزارش «انتخاب»؛ اوجی ادامه داد: همچنین قطع گاز سوآپ ترکمنستان را داشتیم که به علت سرمای فراگیر در کشور خودشان و مشکل خطوط انتقال گاز صادرات گاز آنها قطع شد.

او در خصوص اقدامات بلند مدت برای تقویت شبکه گاز کشور گفت: افزایش تولید گاز از میادین جدید و تکمیل فازهای پارس جنوبی و ذخیره سازی گاز را در دستور کار داریم.

او افزود: تقویت خط لوله گاز منطقه تربت جام کمتر از یک سال انجام می شود تا سال دیگر دچار مشکل نشوند. در بحث بهینه سازی، دولت برنامه های خوبی دارد و راهکارهایی در بودجه ۱۴۰۲ و برنامه هفتم آورده شده است.

وی در ادامه گفت: اگر قرار باشد هرچه تولید می‌کنیم به این شکل مصرف شود، همین مشکلات را خواهیم داشت.

وزیر نفت گفت: با کمک مردم مصرف را کنترل می کنیم شدت مصرف گاز در کشور ۲.۵ برابر میانگین جهانی است ما آن را کنترل می کنیممنبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید