سپاه در لیست گروه‌های تروریستی قرار گیرد، جمهوری اسلامی درباره عضویتش در بسیاری از کنوانسیون‌های بین‌المللی تجدیدنظر می‌کند

0
52


|


۱۴۰۱/۱۰/۲۹ ۲۱:۴۰:۰۰

|

|


روزنامه دولت اتحادیه اروپا را تهدید کرد:روزنامه ایران نوشت: این اقدام خود می‌تواند به مثابه گشودن راهی برای تجدیدنظر جمهوری اسلامی در عضویت خود در بسیاری از کنوانسیون‌های بین‌المللی مرتبط با صحنه میدانی و تحولات نظامی باشد.
سپاه در لیست گروه‌های تروریستی قرار گیرد، جمهوری اسلامی درباره عضویتش در بسیاری از کنوانسیون‌های بین‌المللی تجدیدنظر می‌کند


|


۱۴۰۱/۱۰/۲۹ ۲۱:۴۰:۰۰

روزنامه دولتی ایران اتحادیه اروپا را تهدید کرد در صورتی که سپاه در لیست گروه‌های تروریستی قرار گیرد، ایران در عضویتش در بسیاری از کنوانسیون‌های بین‌المللی تجدیدنظر می‌کند.

به گزارش ایران، تردیدی وجود ندارد ورود بی‌سابقه پارلمان اروپا به موضوع تروریستی اعلام کردن نیروی نظامی رسمی جمهوری اسلامی می‌تواند نقطه پایانی بر مصلحت‌اندیشی در رابطه پرفراز و فرود ایران و اروپا باشد. به نظر می‌رسد کشورهای اروپایی که ماه‌هاست با تبعات جنگ پرهزینه اوکراین دست و پنجه نرم می‌کنند، باید خود را برای چالش‌هایی آماده کنند که در صورت تصمیم‌گیری پر هزینه مبنی بر تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران با آن روبه‌رو خواهند شد. در حقیقت قرار گرفتن سپاه پاسداران ایران به‌عنوان بخش جدایی‌ناپذیر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در لیست سازمان‌های تروریستی، فراخوانی به جدال غیر رسمی میان نیروهای نظامی ایران و کشورهای اروپایی است.

این روزنامه در ادامه نوشته است: علاوه بر این نباید فراموش کرد که اروپا با قرار دادن نام سپاه ایران در فهرست گروه‌های تروریستی، امکان‌ها برای حفظ کانال‌های دیپلماتیک جهت حل بحران‌ها و شانس حل مذاکرات رفع تحریم‌ها و هرگونه پیشرفت در روابط را به حداقل خواهد رساند. چه آنکه این اقدام خود می‌تواند به مثابه گشودن راهی برای تجدیدنظر جمهوری اسلامی در عضویت خود در بسیاری از کنوانسیون‌های بین‌المللی مرتبط با صحنه میدانی و تحولات نظامی باشد. زیر سایه چنین ملاحظاتی است که باید به کشورهای اروپایی یادآور شد اتخاذ تصمیماتی همچون تروریستی اعلام کردن نیروی نظامی یکی از مهم‌ترین بازیگران منطقه خاورمیانه چنان حجمی از مخاطرات و هزینه‌های غیر قابل جبران برای این کشورها به دنبال خواهد داشت که شاید ضروری است آنها پیش از انجام چنین اقدامی، عینک واقع بینی را به چشم بزنند.

 منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید