۱۱ مرکز درمانی ناایمن و بحران‌ساز در تهران وجود دارد

0
100


|


۱۴۰۱/۱۱/۰۱ ۲۱:۰۴:۲۱

|

|

عضو شورای اسلامی شهر تهران از وجود ۱۱ مرکز درمانی ناایمن و بحران‌ساز در سطح شهر تهران خبر داد.


۱۱ مرکز درمانی ناایمن و بحران‌ساز در تهران وجود دارد


|


۱۴۰۱/۱۱/۰۱ ۲۱:۰۴:۲۱

سوده نجفی در گفت وگوی تلویزیونی، ضمن تسلیت به خانواده‌های جانباختگان حادثه تلخ آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو در سالروز این حادثه، یاد و خاطره آتش‌نشانان در گذشته در این حادثه را گرامی‌ داشت و گفت: درباره ساختمان های ناایمن موجود در شهر تهران، به دفعات در صحن علنی شورای شهر نکاتی را در مورد رسیدگی به آنها که بسیار مهم و حائز اهمیت است، تذکر دادم.

به گزارش ایرنا، به نقل از شورای اسلامی شهر تهران، رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه نسبت به موضوع ساختمان های ناایمن درگذشته شاهد بی‌ توجهی‌هایی بودیم، گفت: در دوره چهارم شورای شهر مصوبه‌ای با عنوان توسعه و بهبود خدمات ایمنی و آتش‌نشانی به تصویب رسید که در آن سازمان سازمان آتش‌نشانی موظف شد به صورت دوره‌ای از ساختمان‌ها بازدید داشته باشد و نواقص و مشکلات را به مالک و شهرداری منطقه ابلاغ کنند.

نجفی با بیان اینکه در این مصوبه ساختمان‌ها به سه دسته تقسیم شدند، افزود: ساختمان‌های پرخطر که باید یک‌ بار در سال بازدید شوند، ساختمان‌های میان خطر هر سه سال یکبار و ساختمان خیلی کم‌خطر که در طول ۱۰ سال باید یکبار مورد بررسی قرار گیرند.

وی ادامه داد: در بخش دیگری از این مصوبه، معاونت شهرسازی و معماری شهرداری مکلف شده قبل از زمان صدور پروانه ساختمانی برای همه اماکن دستورالعمل ایمنی ساختمان را به مالکان ابلاغ و در پروانه ساختمان درج کند.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به بازدیدهای خود از شهر تهران گفت: در تهران ۱۲۹ ساختمان ناایمن و پرخطر وجود دارد که اگر در هر کدام از آنها حادثه‌ای رخ دهد منجر به بحران خواهد شد.

وی با بیان اینکه متاسفانه این ساختمان‌های ناایمن شامل ساختمان‌های تجاری، خدماتی و حتی درمان نیز می‌شود، یادآور شد: ۱۱ مرکز ناایمن درمانی در سطح شهر تهران وجود دارد که بحران‌ساز شده‌اند.

نجفی در پایان گفت: با توجه به اینکه روزانه تعداد زیادی از شهروندان برای انجام کارهای خود به این ساختمان‌ها مراجعه می‌کنند و از وضعیت ناایمنی ساختمان هیچ اطلاعی ندارند، از این رو ضرورت دارد اسامی این ساختمان‌ها توسط مراجع مربوطه اطلاع‌رسانی شود تا هم‌ شهروندان از وضعیت ساختمان‌هایی که در آن تردد می‌کنند مطلع شوند و هم‌ مالکان نسبت به رفع بحران ناایمنی ساختمان اقدام کنند.منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید