انتقاد کمیته ملی پارالمپیک از بودجه ۱۴۰۲

0
21کد خبر : ۱۸۶۶۱۰۸ |
۰۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۸ |
۵۵ بازدید |

۰
دیدگاه


سرپرست دبیری کمیته ملی پارالمپیک از بودجه این کمیته در سال ۱۴۰۲ انتقاد کرد.

انتقاد کمیته ملی پارالمپیک از بودجه 1402

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از سایت کمیته ملی پارالمپیک، محمد تابع درباره بودجه این کمیته در سال آینده اظهار داشت: همانگونه که غفور کارگری رئیس کمیته ملی پارالمپیک تأکید کرده است، اولویت فعلی و به تبع آن تمرکز اقدامات و فعالیت‌های کمیته بر بازی‌های پاراآسیایی هانگژو استوار است و امید داریم که با عزم راسخ و همکاری کلیه فدراسیون‌های همکار، بهترین نتیجه را در این دوره از بازی‌ها به دست آوریم.

وی ادامه داد: به تازگی جلسات تخصصی با فدراسیون‌هایی که رشته‌های تحت پوشش آنها در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو شرکت دارند و نیز رشته‌های دارای شانس کسب مدال برگزار شد که همراه با جلب حمایت بیش از پیش فدراسیون‌ها و همچنین افزایش انگیزه کادر فنی رشته‌ها همراه بود.

تابع در مورد بودجه سال جاری کمیته ملی پارالمپیک اظهار داشت: تاکنون بخش نسبتاً مناسبی از بودجه تخصیص یافته به کمیته ملی پارالمپیک در سال ۱۴۰۱ را دریافت کرده‌ایم و با توجه در پیش بودن اردوهای آماده‌سازی، مسابقات کسب سهمیه و نیز سایر هزینه‌های مرتبط با بازی‌های پاراآسیایی هانگژو، امیدواریم مابقی بودجه امسال نیز به‌ زودی به کمیته تخصیص یابد تا روند آماده‌سازی ورزشکاران برای بازی‌های پاراآسیایی هانگژو و به دنبال آن بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس انجام پذیرد.

1793984

وی درباره میزان بودجه اختصاصی به کمیته در سال ۱۴۰۲ تصریح کرد: سال آینده سال بسیار مهمی برای ما خواهد بود. از طرفی بازی‌های پاراآسیایی هانگژو را در پیش داریم و از سوی دیگر اردوهای آماده‌سازی برای این رویداد و نیز مسابقات کسب سهمیه بازی‌های پارالمپیک در پیش است، اما آنچنان که مشاهده می‌شود، در این بودجه هیچ تخصیصی به کمیته ملی پارالمپیک برای بازی‌های پاراآسیایی هانگژو لحاظ نشده است و ما نگران این موضوع هستیم.

سرپرست دبیری کمیته ملی پارالمپیک عنوان کرد: علاوه بر موارد یادشده، برنامه گرامیداشت روز ملی پارالمپیک که از اولویت‌های این کمیته نیز هست، به روال هر سال و در راستای اشاعه فرهنگ ورزش همگانی در بخش جنبش پارالمپیک در پیش است که اجرای این برنامه نیز مستلزم در اختیار داشتن بودجه مناسب است. 

تابع خاطرنشان کرد: همچنین بخش عمده هزینه‌های کمیته در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو، مربوط به هزینه‌های سفر است و در مجموع باید بگویم که با توجه به میزان افزایش درصد بودجه کمیته در سال ۱۴۰۲، وضعیت مطلوبی را برای سال آینده نمی‌توان متصور شد.

وی در پایان گفت: امید است با توجه به کسب نتایج درخشان توسط نمایندگان کشورمان در ادوار مختلف بازی‌های پارالمپیک و پاراآسیایی که بارها نام کشور عزیزمان ایران را سربلند کرده‌اند، توجه ویژه‌ای به بودجه تخصیصی به کمیته ملی پارالمپیک شود تا در سایه این حمایت بار دیگر موجب به اهتزاز درآمدن پرچم پرافتخار کشورمان و نیز شادی مردم در میادین بین‌المللی باشیم.منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید