انتصاب بی‌سابقه یک زن به عنوان کشیش در فلسطین

0
59


|


۱۴۰۱/۱۱/۰۳ ۲۳:۴۵:۰۰

|

|

کلیسای انجیلی لوتری در اردن و سرزمین مقدس اعلام کرد که یک زن، ریاست بخش انگلیسی زبان این کلیسا را بر عهده خواهد داشت.
انتصاب بی‌سابقه یک زن به عنوان کشیش در فلسطین


|


۱۴۰۱/۱۱/۰۳ ۲۳:۴۵:۰۰

سالی آزار اولین کشیش زن فلسطینی است که در سرزمین مقدس در کلیسای لوتری در بیت المقدس معرفی می‌شود. کلیسای انجیلی لوتری در اردن و سرزمین مقدس اعلام کرد که «آزار» ریاست بخش انگلیسی زبان این کلیسا را بر عهده خواهد داشت. مراسم انتصاب او در روز یکشنبه در برابر جمعیتی مملو از کلیسا در شهر قدیمی قدس شرقی (اشغالی) برگزار شد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الجزیره، «سالی آزار» به همین مناسبت گفت: آیین انتصاب یک افتخار است. شانس منصوب شدن به عنوان یک زن در کلیسا یک افتخار است. من خوشحالم که بخشی از تاریخ و برابری جنسیتی در کلیسای خود هستم. هیجان انگیز است، اما در برخی عدم قطعیت نیز وجود دارد. من انتظار ندارم که این یک راه آسان باشد.

این زن عرب در سال ۲۰۱۸ از مدرسه الهیات خاور نزدیک در لبنان فارغ التحصیل شد و سپس به آلمان رفت و در آنجا در دانشگاه گوتینگن در رشته الهیات بین فرهنگی تحصیل کرد.

گفتنی است بر اساس گزارش اداره مرکزی آمار فلسطین، کرانه باختری و نوار غزه تا سال ۲۰۱۷ محل زندگی حدود ۴۷۰۰۰ مسیحی بوده است. اکثر مسیحیان فلسطینی متعلق به فرقه هایی هستند که اجازه حضور روحانیون زن را نمی دهند. اقلیت بسیار کوچکی به جماعات پروتستانی تعلق دارند که به زنان حق عضویت می‌دهند.

 منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید