دولت برای قهرمانی پرسپولیس در آسیا ۵۰ میلیارد پاداش می‌دهد!

0
56


|


۱۴۰۱/۱۱/۰۵ ۲۰:۲۱:۱۴

|

|


تخفیف بر اساس دستاوردسازمان خصوصی سازی تخفیف‌های جالبی را برای خریدار باشگاه پرسپولیس در نظر گرفته است.


دولت برای قهرمانی پرسپولیس در آسیا 50 میلیارد پاداش می‌دهد!


|


۱۴۰۱/۱۱/۰۵ ۲۰:۲۱:۱۴

همچنان جزئیات بیشتری از نحوه واگذاری ۵۱ درصد سهام باشگاه پرسپولیس منتشر می‌شود و یکی از نکات مورد توجه در این بین، بخش تخفیفاتی است که سازمان خصوصی‌سازی برای خریدار این باشگاه سرخپوش تهرانی در نظر گرفته است.

به گزارش ورزش سه، در بخش تخفیف‌های وزارت ورزش برای خریدار، یکی از موارد این است که اگر بخش خصوصی یا شرکت‌های تعاونی به دنبال خرید پرسپولیس باشند، تعداد اقساط و همچنین زمان بازپرداخت می‌تواند بیشتر باشد. در حالت عادی خریدار باید در ۶ سال و ۱۲ قسط این رقم ۲۲۰۰ میلیاردی را پرداخت کند.

همچنین برای شرکت‌های خصوصی و تعاونی سود رقم باقی‌مانده به جای ۱۸ درصد، ۱۵ و ۱۶ درصد خواهد بود تا به این ترتیب سازمان خصوصی‌سازی معافیتی هر چند حداقلی را برای بخش خصوصی و تعاونی قائل باشد.

اما فارغ از بخش افزایش سود ناخالص، سه نکته دیگر هم قابل توجه است. اولی اینکه اگر خریدار میزان درآمد خود از تبلیغات محیطی را هر ساله ۵۰ درصد افزایش دهد، پنج درصد از مبلغ یک قسط را پرداخت نخواهد کرد. البته باید توجه کرد که تحقق این بند بسیار دشوار است، چرا که همین حالا پرسپولیس و استقلال نتوانسته‌اند در درآمد خود از تبلیغات محیطی نسبت به سال گذشته افزایش چندانی انجام داشته باشند.

همچنین سازمان خصوصی‌سازی برای درآمد حاصل از فروش بازیکن یا دریافت حق رشد هم معافیت جالبی قائل شده و در صورتی که ۳۰ درصد از درآمد باشگاه به نقل و انتقالات مربوط باشد، معافیت پنج درصدی را در یکی از اقساط قائل می‌شود.

اما بی تردید جذاب‌ترین تخفیف مربوط به دستاوردهای باشگاه است؛ اگر پرسپولیس لیگ برتر را فتح کند، پنج درصد از یک قسط و اگر قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شود، بیست درصد از یک قسط خود را تخفیف خواهد گرفت.

با توجه به اینکه با پرداخت بیست درصد نقدی (۵۴۷ میلیارد)، حدود ۲۲۰۰ میلیارد از این رقم باقی خواهد ماند، بنابراین هر قسط ۲۲۰ میلیارد تومان خواهد بود که به این ترتیب قهرمانی در آسیا ۵۰ میلیارد تومان برای خریدار این باشگاه تخفیف به دنبال خواهد داشت.

 منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید