یزدانی و استقلال در پیچیده‌ترین وضعیت ممکن

0
40کد خبر : ۱۸۶۶۹۹۱ |
۰۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۰ |
۷K بازدید |

۴
دیدگاه

فسخ به استناد بند قرارداد: صحبت علیه ارکان باشگاه


استقلال شب گذشته قرارداد یزدانی را به صورت یک‌طرفه فسخ کرد، اما اگر این کار غیرقانونی بوده باشد، باید منتظر محرومیت آبی‌ها باشیم.

یزدانی و استقلال در پیچیده‌ترین وضعیت ممکن

به گزارش “ورزش سه”، آخرین دقایق پنجره نقل و انتقالات زمستانی لیگ برتر ایران با اتفاقات عجیبی همراه بود. در شرایطی که مدیران استقلال منتظر حضور سیاوش یزدانی در جلسه شبانه بودند تا پس از توافق با این بازیکن قرارداد او را فسخ کنند، اما مدافع آبی‌پوشان راهی نشست مذکور نشد تا مدیران باشگاه شخصا وارد کار شوند و قرارداد این بازیکن را به صورت یک طرفه فسخ کنند.

1409333

نکته جالب در بیانیه استقلال این است که آنها مدعی شده‌اند “به دلیل رعایت نکردن مفاد قرارداد توسط این بازیکن در گذشته” تصمیم گرفته‌اند تا به این همکاری پایان دهند. در این اطلاعیه ذکر شده باشگاه پیش از این هم می‌توانست قرارداد خود با وی را به صورت یک‌طرفه فسخ نماید” اما مدیران تیم صلاح دیده‌اند که برای حفظ شأن سیاوش، به همکاری با او ادامه دهند.”

1795437

طبق پیگیری‌های خبرنگار “ورزش سه”، مشخص شد که استقلال با ارسال نامه‌ای به سازمان لیگ، اعلام کرده که به دلیل صحبت‌های یزدانی علیه ارکان باشگاه، قرارداد این بازیکن فسخ شده است. آبی‌ها مدعی هستند که در قرارداد سیاوش ذکر شده که او حق ندارد علیه ارکان باشگاه صحبت کند و مدیران تیم نیز با استناد به این موضوع قرارداد او فسخ کرده‌اند.

حالا قرار است که سازمان لیگ روز شنبه درخواست را بررسی و فسخ را اجرا کند. اما چنانچه که یزدانی از استقلال شکایت کند، تمام عواقب این فسخ بر عهده باشگاه است. نکته جالب اینجاست که سیاوش در این فصل مصاحبه‌ای علیه ارکان باشگاه انجام نداده و شاید تنها استناد آبی‌ها، به توییتی باشد که او پس از برگزاری جشن تولد ساپینتو، علیه سرمربی تیم منتشر کرد.

فسخ یک طرفه قرارداد یزدانی بیش از آنکه موجبات خوشحالی هواداران را فراهم کند، نگرانی‌های آنها را افزایش داده است. چرا که اگر اقدام باشگاه قانونی نبوده باشد، ممکن است عواقب سنگینی در انتظار این تیم باشد. در صورتی که سیاوش با شکایت از استقلال این داستان را به کمیته تعیین وضعیت ببرد و در این پرونده پیروز شود، محرومیت نقل و انتقالاتی در انتظار آبی‌ها خواهد بود.

1795434

این داستان زمانی جالب می‌شود که به یاد بیاوریم در تابستان امسال بود که مدیران استقلال برای به خدمت گرفتن کاوه رضایی، به دنبال فسخ قرارداد ارسلان بودند. در واقع مصطفی آجورلو و مدیران باشگاه به همکاری خود با مطهری پایان دادند، اما زمانی که دیدند هیچ بندی در قرارداد طرفین وجود ندارد که بتوان به این همکاری پایان داد، مجبور به حفظ مهاجم تیمشان شدند تا از خطر شکایت و بسته شدن پنجره در امان بمانند.

حالا همه چیز به تصمیم یزدانی بستگی دارد. ممکن است این بازیکن قصد نداشته باشد که باشگاه را با عواقب حقوقی روبرو کند و از آنجایی که او برای جدایی درخواست مالی داشته، این پرونده می‌تواند با پیوستن سیاوش به سپاهان و همچنین دریافت بخشی از مبلغ قراردادش با استقلال، به پایان برسد.

1795439منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید