ظهور بهترین کاشته زن انگلیس و شاید جهان

0
63کد خبر : ۱۸۶۷۱۳۰ |
۰۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۰۰ |
۲٫۹K بازدید |

۰
دیدگاه

حلول روح بکام در یک انگلیسی دیگر!


جیمز وارد پراوس ، به دلیل مهارت و دقت خود در زدن ضربات آزاد مشهور است.

ظهور بهترین کاشته زن انگلیس و شاید جهان

به گزارش ورزش سه، ضربات کاشته ایستگاهی پشت ۱۸ قدم، در بسیاری مواقع می توانسته گره کور یک بازی را باز کرده و یک تیم را از لبه پرتگاه نجات داده یا به مرز خوشبختی برساند . بازیکنان خلاق زیادی در سال های اخیر در فوتبال وجود داشته اند که از این توانایی به بهترین شکل استفاده کرده اند. قبل تر دیوید بکام و رونالدینیو و هم اکنون مسی و رونالدو ، به نوعی متخصص در این ضربات بوده اند . نکته جالب تر اینکه جورنینیوی برزیلی توانسته از ضربات ایستگاهی  ۷۷ گل به ثمر رساند و به بهترین تاریخ از این حیث تبدیل شود . قطعا جونینیو پادشاه ضربات ایستگاهی است. بعد از او بازیکنان مطرح و نامداری مثل پله، رونالدینیو، بکام، مارادونا، زیکو، کومان، مسی و رونالدو پرتغالی قرار دارند . 
یکی از هیجان انگیزترین صحنه های فوتبالی ، ضربه کاشته استثنایی بکام به تیم فوتبال یونان بود که باعث صعود سه شیرها به جام جهانی شد . سال ۲۰۰۱ و در جریان مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۲، در دقایق پایانی بازی از فاصله‌ای نزدیک به ۳۰ یارد یک ضربه ایستگاهی نصیب سه‌شیرها شد و کاپیتان بکهام که استاد گل کردن این‌گونه ضربات بود توپ را تور چسباند. شادی گل بکام هم بسیار جذاب بود تا یکی از ماندگارترین صحنه‌های تاریخ فوتبال انگلیس شکل گیرد. او قبلا هم موفق شده بود در یک بازی دراماتیک در سال ۱۹۹۹ با زدن یک ضربه ایستگاهی در لیگ قهرمانان برای منچستر یونایتد فرگوسن ، فاتح لیگ قهرمانان اروپا شود. 
این روزها در لیگ جزیره ، بازیکنی پیدا شده است که به دلیل مهارت و دقت خود در زدن ضربات آزاد مشهور است . او نیز به مانند بکام در ارسال ضربات ایستگاهی تبحر خاصی دارد . او کسی نیست جز  جیمز وارد پروس James Ward-Prowse   هافبک  انگلیسی  ۲۸ ساله تیم فوتبال ساوت‌همپتون  که از پای راست خود به خوبی بهره می‌گیرد . عملکرد او به شکلی است که گویی روح بکهام در او حلول کرده است. این بازیکن در حال حاضر با شماره ۸ برای تیم فوتبال ساوت‌همپتون بازی می‌کند.

1795646

جیمز وارد پراوس ، در نوامبر سال ۱۹۹۴ میلادی در پورتسموث انگلیس به دنیا آمد. او با وجود سن نه چندان زیادش ، از سال ۲۰۰۳ در آکادمی ساوتهمپتون حضور داشته و موفق به انجام ۱۱۶ بازی برای این تیم شده است. هافبک طراح ساوتهمپتون در طی ۱۰ سال حضورش در تیم بزرگسالان بارها از تیم های مطرحی چون منچسترسیتی ، منچستر یونایتد ، وستهام و … پیشنهاد داشته ولی هرگز حاضر به جدایی از جمع قدیس ها نشده است.
وارد پروس مهارت بسیار زیادی در به ثمر رساندن گل از ضربات کاشته، ارسال پاس های مواج دارد و در طول فصل های اخیر پاس گل های زیادی به ثبت رسانده است و نقشی انکارناپذیر در تیم ساوت‌همپتون دارد .
او موفق شده شانزده ضربه مستقیم را در لیگ برتر به گل تبدیل کند . تنها دیوید بکام  گل های بیشتری را به ثمر رسانده است و ستاره قدیس ها هم اکنون از اسطوره هایی چون  تیری آنری و جانفرانکو زولا  و رونالدو پیشی گرفته است . او با ثمر رساندن تنها سه گل دیگر از ضربه های ایستگاهی می تواند از اسطوره خود پیشی بگیرد. 
این بازیکن  دقیقا می تواند همان چیزی باشد که برای کسب پیروزی نیاز دارد. ترانسفر مارکت قیمت €۳۵٫۰۰m را روی این بازیکن گذاشته است و تا سال ۲۰۲۶ قراردادش با قدیس ها اعتبار دارد . 
وارد پروس که عمدتاً به عنوان هافبک میانی بازی می کند، می تواند به عنوان هافبک تهاجمی و هافبک راست نیز بازی کند و همچنین می تواند به عنوان یک مدافع راست مستقر شود پپ گواردیولا ، سرمربی منچسترسیتی گفت وارد پروس “بهترین بازیکن ضربات ایستگاهی است که در زندگی ام دیده ام”.  او همچنین به دلیل جشن گرفتن گل های خود با تقلیداز ضربات گلف  نیز در ذهن هواداران ماندنی شده است . 
خودش می گوید بکهام و اسنیون جرارد الگوهای او هستند . او زمان زیادی را صرف تقویت آنچه به خوبی بلد است یعنی ضربات ایستگاهی نمی‌کند. 
خودش در مصاحبه ای عنوان کرده که” در طول هفته فقط ۶ ضربه برای گلزنی از ضربات آزاد کار می‌کنم.
خیلی کم، خیلی کم (ضربه آزاد تمرین می‌کنم). حقیقتا فکر می‌کنم این به گل شدن آن ضربات بر می‌گردد. با این حال من طرفدار فوتبال هستم و به آن عشق می‌روزم، بنابراین مشکلی با صحبت کردن در این خصوص ندارم. در حالت عادی هفته‌ای یک بار این ضربات را تمرین می‌کنم؛ آن هم در حد ۶ ضربه. به نظرم همین میزان کافی است چون در طول بازی، موقعیت‌ مشابه زیادی پیش نمی‌آید، پس چرا باید ۲۰ بار آن را امتحان کنم؟ “
در ادامه نگاهی به آمار بیشترین گلزنان ضربات ایستگاهی لیگ برتر می‌اندازیم : 
دیوید بکام ۱۸ گل 
جیمز وارد پراوز ۱۶ گل 
کریستیانو رونالدو  ۱۲ گل 
تیری آنری  ۱۲ گل 
جانفرانکو زولا ۱۲ گل

سباستین لارسن ۱۱ گل
لورن رابرت  ۱۱ گل
مورتن گامست پدرسن  ۱۰ گل
ایان هارت   ۱۰ گل
فرانک لمپارد  ۹ گل
نولبرتو سولانو   ۹ گل
جیمی ردنپ   ۹ گل

 

بهرام حیدری رامشهمنبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید