قهرمان ایرانی کشتی‌گیر سال صربستان شد

0
60کد خبر : ۱۸۶۷۱۴۵ |
۰۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۶ |
۶۷۸ بازدید |

۰
دیدگاه

داتوناشویلی ورزشکار برتر سال ۲۰۲۲


کشتی‌گیر ایرانی‌الاصل تیم ملی صربستان به‌عنوان کشتی‌گیر سال ۲۰۲۲ این کشور انتخاب شد.

قهرمان ایرانی کشتی‌گیر سال صربستان شد

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از تسنیم، علی ارسلان که تا پیش از این تمرینات آمادگی‌اش را برای شرکت در مسابقات سال ۲۰۲۳ در آمل پیگیری می‎‌کرد، بعد از حضور در کمپ تیم‌های ملی و دیدار با ملی‌پوشان و اعضای کادر فنی ایران راهی بلگراد شد. او در بازگشت به بلگراد در مراسمی که از سوی فدراسیون کشتی صربستان برگزار شده بود، کاپ برترین کشتی‌گیر سال این کشور را از آن خود کرد.

ارسلان پس از آنکه همراه با تیم فولادین ذوب قهرمان لیگ برتر کشتی فرنگی ایران شد، با دو تابعیتی شدن، به عضویت تیم ملی فرنگی صربستان درآمد و بعد از قهرمانی در جام نیکولای پتروف، تنها مدال صرب‌ها در مسابقات قهرمانی اروپا را به دست آورد که مدال برنز بود.

در ادامه نیز کشتی‌گیر ایرانی‌الاصل تیم ملی صربستان، در وزن ۷۲ کیلوگرم مسابقات جهانی ۲۰۲۲ صاحب نشان طلا شد.

ارسلان که قرارداد مالی جدیدی در سال ۲۰۲۳ با فدراسیون کشتی صربستان به امضا خواهد رساند، شانس اصلی مدال طلای مسابقات جهانی پیش روست که بار دیگر میزبانی‌اش را صرب‌ها برعهده دارند.

او درحالی عنوان موفق‌ترین کشتی‌گیر سال ۲۰۲۲ را از سوی فدراسیون کشتی صربستان از آنِ خود کرده که زورابی داتوناشویلی نیز از سوی کمیته ملی المپیک صربستان به‌عنوان ورزشکار سال این کشور انتخاب شده بود.

دلیل انتخاب او به عنوان ورزشکار برتر، کسب نشان طلای مسابقات جهانی ۲۰۲۲ در وزن المپیکی ۸۷ کیلوگرم بود. ارسلان باید برای المپیک ۲۰۲۴ پاریس تغییر وزن داده و یکی از دو وزن ۶۷ یا ۷۷ کیلوگرم را انتخاب کند.منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید