طرح مجازات اشخاص معروف مختص افرادی مثل علی کریمی است

0
58


|


۱۴۰۱/۱۱/۱۴ ۱۱:۴۸:۵۳

|

|


حاجی دلیگانی:

کار تشکیلاتی در توییتر انجام، در تلگرام پخت و پز و در اینستاگرام تهییج می‌شود


حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیات رئیسه مجلس گفت: طرح مجازات افراد معروف و مشهور مختص به افرادی مثل علی کریمی است.


طرح مجازات اشخاص معروف مختص افرادی مثل علی کریمی است


|


۱۴۰۱/۱۱/۱۴ ۱۱:۴۸:۵۳

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیات رئیسه مجلس و یکی از امضاکنندگان طرح «مجازات و تعزیرات بازدارنده درمورد اظهارنظر‌های افراد» که از او به عنوان یکی از طراحان این طرح نیز نام برده می شود، در خصوص این طرح توضیحاتی داد و مدعی شد که جامعه به چارچوب هایی نیاز دارد و فضای جامعه به صورتی است که برخی از افراد در بستر سایبری حرف های نادرستی می زنند و تحریکاتی دارند و امنیت جامعه و مردم را درگیر می کنند.

به گزارش انتخاب، این نماینده مجلس در توضیح بیشتر خود در این خصوص گفت: ما در مقابل امنیت عمومی مردم مسئولیت داریم. بنابراین باید چهارچوب هایی تنظیم کنیم که اگر فردی حرفی می زند روی حساب و کتاب باشد.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس یازدهم افزود: در جنگ ترکیبی اخیر دیدیم که فردی می آید و جعل و دروغ و همه چیز را به هم می بافد و با همین دروغ خود موجب می شود جامعه دچار التهاب، ناامنی و اسیب بر جسم مردم و قتل شود و یا اموال عمومی دچار خسارت می شود و بعد هیچ پاسخگویی ندارد. این که کار درستی نیست. وقتی کسی حرفی می زند و به دنبال حرف او اتفاقی می افتد باید مسئولیت بپذیرد.

وی همچنین با اشاره به نقش سلبریتی ها در ناآرامی های اخیر گفت: انتشار خبر فوت خانم امینی که مشکلی درست نمی کرد یک واقعیت بود و گفته شد، اما اتفاقات پس از آن برنامه ریزی شده بود، کار تشکیلاتی در توییتر انجام می شود و در تلگرام پخت و پز می شود و در اینستاگرام به نادرستی تهییج ایجاد می کند. بالاخره باید کسی پاسخ گوی این موارد باشد. نمی شود که این همه مشکل را برای جامعه درست کرد و سپس به خارج از کشور فرار کرد یا کنار بنشینیم.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه این طرح هنوز تکمیل نیست و نیاز به اصلاح دارد ادامه داد: امروز همه جامعه شناسان و روزنامه نگاران و اصحاب رسانه دعوت می کنیم تا نقد و پیشنهاد خود را برای اصلاح این طرح ارئه بدهند چراکه طرح امروز مقدماتی است و بنا است در کمیسیون قضایی و حقوقی در دستور کار قرار بگیرد. هنوز چیزی مصوب نشده و طرحی پیشنهادی است.

وی با اشاره به اینکه این طرح مختص به افرادی مثل علی کریمی است، ادامه داد: مثلا آقای علی کریمی که در خارج از کشور است باید بداند اظهار نظر نابه جا تبعات دارد و هر کسی که باعث می شود به آزادی دیگران آسیب بخورد باید پاسخگو باشد.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه این طرح به آزادی بیان آسیبی نمی رساند، گفت: اگر در جامعه ای انتقاد نباشد جامعه مرده است. انتقاد حتما باید باشد ولی تحریک و ایجاد آشوب نباید باشد، آتش زدن نباید باشد. اینکه کسی نقد کند مشکلی ندارد، خبرنگار اگر خبری هست باید به اطلاع برساند. این وظیفه است. ولی اینکه تحریک کنند و دروغ و راست را بهم ببافند یا فراخوان بدهند یا کوکتل ساختن را آموزش بدهند پیگرد قانونی دارد.

وی در پایان با بیان اینکه نقد باید در هر شرایطی گفته شود و فضای نقد باز باشد گفت: خود ما طرفدار فضای باز و گفت و گو هستیم اما اینکه کانالی درست شود و دنبال کننده هایی باشند و فردی آن ها را بر علیه دیگر مردم تحریک کند در این صورت فرد باید پاسخگوی مقدار تحریکی که می کند باشد.منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید