با اسم عوض کردن نمی‌شود به مردم آدرس غلط داد؛ مردم هوشیارتر از این داستان‌ها هستند

0
11


|


۱۴۰۱/۱۱/۱۵ ۱۱:۱۹:۵۴

|

|


غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده پیشین مجلس:یک نماینده پیشین مجلس گفت: مردم می‌دانند که افرادی فقط اسم عوض می‌کنند اما ماهیت عوض نمی‌کنند. با اسم عوض کردن نمی‌شود به مردم آدرس غلط داد؛ مردم الان هوشیارتر از این داستان‌ها هستند.
با اسم عوض کردن نمی‌شود به مردم آدرس غلط داد؛ مردم هوشیارتر از این داستان‌ها هستند


|


۱۴۰۱/۱۱/۱۵ ۱۱:۱۹:۵۴

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده پیشین مجلس در پاسخ به  تشکیل حزب جدید در جریان اصولگرایان به نام جمعیت اعتلای نهادهای مردمی انقلاب اسلامی و اینکه این حزب دارای چه اهدافی است، گفت: با جبهه‌هایی که یک شبه با اهداف خاص و در نزدیکی انتخابات ایجاد می‌شوند تا یک موضوعی را به سرانجام برسانند، قطعا مشکلات سیاسی کشور حل و فصل نخواهد شد و تا مشکلات سیاسی حل و فصل نشود، مشکلات اقتصادی و اجتماعی هم سروسامان نخواهد گرفت.

به گزارش ایلنا، بخش هایی از گفت و گوی جعفرزاده ایمن آبادی را در ادامه می خوانید:

 • بزرگترین مشکل کشور نداشتن احزاب قوی است. تا زمانی که تحزب راه نیفتد ما دچار همین نقصان‌ها و مشکلات و گرفتاری‌ها هستیم. من نمی‌گویم تشکیل جبهه‌ها بد است، اگر در خلاء وجود احزاب، این گروه‌ها و جناح‌ها و دسته‌بندی‌ها شکل بگیرد، اشکال ندارد.
 • بخشی از جامعه متعلق به آنها بوده و ما بدخواه و کم‌بین نیستیم. حتما هم بیاید، تشکیل بشود و کار کند. اما موضوع کشور گره‌خورده به این مسائل نیست. اتفاقا این جناح‌های یک شبه چون ریشه ندارند، خیلی زود خشک شده و برچیده می‌شوند.
 • صدها جبهه به این شکل، در این ۴۷ سال تشکیل شد و بعد اثری از آن پیدا نشد. خوبی حزب این است که پاسخگوی کسانی هستند که به آن رای دادند و تابع حزب هستند، شعار آن حزب شبانه تغییر نمی‌کند، ریشه‌دار است. شما می‌دانید که نگاه اقتصادی، اجتماعی، مذهبی و سیاسی‌ احزاب چیست اما درباره گروه‌ها و جناح‌های یک شبه، شما چیزی نمی‌بینید.
 • بنابراین چه خوب است که ما احزاب‌ را تقویت کنیم و بتوانیم احزاب قوی داشته باشیم. مشکل ما نداشتن تحزب است، مخالفتی با تشکیل این جبهه‌ها نداریم اما این جبهه‌ها نمی‌توانند درد کشور را به شکل دائمی حل کنند، ضمن اینکه این جبهه‌ها بعد از انتخابات منحل می‌شوند و معلوم نیست آیا حضور دارند و  در قبال شعاری که دادند، نماینده‌ای که انتخاب کردند و مردم با استناد آن، به آن نماینده رای دادند، پایبند هستند، اگر به اصولشان پایبند نباشند باید یقه چه کسی را چسبید، این‌هامعلوم نیست. اما حزب پاسخگو است.
 • نمی دانم این جبهه جدید در حمایت از آقای قالیباف برنامه‌ریزی می‌کند یا در حمایت از چه کسی می‌خواهد کار کند. اما به خاطر اینکه در اثر یک موضوع و در یک مقطع زمانی خاص تشکیل می‌شوند، قابل تکیه نیستند. امروز مردم با این شرایطی که در کشور وجود دارد این جبهه‌ها را مجموعه‌هایی سوخته می‌دانند و این مجموعه‌های سوخته نمی‌توانند برای مردم خط سیر تعیین کنند.
 • مقداری خوب است که این جبهه‌ها با مسائل اجتماعی آشنا شوند و بیشتر به کف خیابان بیایند و صحبت‌های مردم را بشنوند. مشکلات امروز مردم این موارد نیست. این افراد کسانی هستند که با همه شعارهایی که دادند، چون هیچ اقدامی انجام ندادند مردم تا اینجای کار اقبال خوشی به این افراد نخواهند داشت.
 • در طول سالیان گذشته احزاب و جریان‌های سیاسی در جریان اصولگرایی داشتیم که در انتخابات‌های مختلف آمدند و رفتند اما فقط نام عوض کردند؛ چهره این آدم‌ها برای مردم مشخص شده است. مردم می‌دانند که این افراد فقط اسم عوض می‌کنند اما ماهیت عوض نمی‌کنند. با اسم عوض کردن نمی‌شود به مردم آدرس غلط داد؛ مردم الان هوشیارتر از این داستان‌ها هستند.
 • این افراد آدرس غلط می‌دهند و می‌خواهند چهره جدید بسازند، همین کارشان نشانه ضعف است. شما مگر مشکلی دارید که پوست می‌اندازید و چهره‌تان را عوض می‌کنید؟
 • بنابراین فکر می‌کنم که اقبال بسیار بسیار ضعیف‌تری در پیش دارند. دولت و مجلس فعلی باید متوجه شده باشند که چقدر اقبالشان در بین مردم ریزش کرده است.
 • اکثریت مردم می‌گویند مطرح کردن انتقادات بازی سیاسی است و با نزدیک شدن به انتخابات می‌خواهند پوست اندازی فریبنده انجام دهند اما مردم گوش نمی‌دهند و بسیار ناراحتند. این صحبت‌ها و حمله به دولت را باور نمی‌کنند.
 • تقصیر همه ضعف‌های دولت از حمایت‌های بی‌حد و حصر مجلس است. مجلس آنقدر به وظیفه خود عمل نکرد تا دولت دچار خطا شد.
 • امروز در قانون می‌بینید که گفتند کالا باید به قیمت شهریور ۱۴۰۰ برگردد. شما نمی‌توانید هیچ کالایی را با این قیمت پیدا کنید. مجلس چه کار کرد؟ قانونی در بودجه ۱۴۰۱ دارید که دولت وظیفه دارد کالا را به قیمت شهریور ۱۴۰۰ به شما تحویل دهد. شما کدام کالایی را با این قیمت پیدا می‌کنید؟
 • مجلس با همه شکست‌ها قانون خودش را پیگیری کندننن هیچ چیز دیگر نمی‌خواهیم. شعار و حرف نمی‌خواهد.  مردم آنقدر که خلاف شنیدند دیگر گوش‌شان نمی‌شنود.
منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید