۴ نشان طلا و برنز سهم بانوان پاراتکواندوکار ایران

0
42کد خبر : ۱۸۶۸۵۴۸ |
۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۲ |
۴۵ بازدید |

۰
دیدگاه


روز اول رقابت های پاراتکواندو جام ریاست فدراسیون جهانی ۲۰۲۳ به میزبانی ترکیه، با ۴ مدال طلا و برنز برای بانوان کشورمان همراه شد.

۴ نشان طلا و برنز سهم بانوان پاراتکواندوکار ایران

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، رقابت‌های آزاد پاراتکواندو جام ریاست فدراسیون جهانی ۲۰۲۳ (G۲) در شهر استانبول ترکیه با حضور ۱۰۸ شرکت کننده در حال برگزاری است که در روز اول مسابقات، در گروه بانوان نمایندگان ایران صاحب ۲ نشان طلا و ۲ مدال ارزشمند برنز شدند.

مریم عبدالله پور در وزن ۴۷- کیلوگرم بار دیگر شایستگی خود را نشان داد و توانست برابر یکی از حریفان قدرتمند خود یعنی «ایساکووا» از ازبکستان به برتری برسد و مدال طلا را از آن خود کند. این سومین باری است که پس از رقابت های قهرمانی پاراتکواندو آسیا در ویتنام و فینال پاراگرندپری ریاض ۲۰۲۲، عبدالله پور برابر این حریف به برتری می رسد.

همچنین روزا ابراهیمی دور نخست در وزن ۵۷- کیلوگرم برابر مهتاب نبوی در جدال تمام ایرانی پیروز شد و نهایتا برابر «گوردال» از ترکیه در فینال قرار گرفت؛ ابراهیمی در یک دیداری تماشایی در حالی که بازی را ۶ بر ۴ عقب بود، کار را به تساوی کشاند و در راند طلایی توانست این مبارزه را به سود خود تمام کند و نهایتا دومین مدال طلای ایران را کسب کند. همچنین مهتاب نبوی صاحب مدال برنز شد.

رومینا چمسورکی کاپیتان تیم ملی پاراتکواندو بانوان کشورمان در وزن ۶۵- کیلوگرم، دور نخست مقابل «سچیل» از ترکیه با نتیجه ۳ بر ۲ مسابقه را واگذار کرد و در مجموع صاحب مدال برنز شد.

همچنین در وزن ۵۲- کیلوگرم، مهدیه حسینی دور نخست با نتیجه ۱۰ بر یک «اکیل دیگر» از ترکیه را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. حسینی در این مرحله با «مریم کاوادر» دیگر نماینده ترکیه رو به رو و با نتیجه ۱۰ بر ۳ مغلوب شد و از دور رقابت ها کنار رفت. نرگس جوادی دیگر نماینده کشورمان در وزن ۵۲- کیلوگرم در همان دور نخست مقابل «شریفه تونکای» از ترکیه با نتیجه ۱۷ بر ۴ مغلوب شد و از مسابقات کنار رفت.

در وزن ۶۵+ کیلوگرم نیز، لیلا میرزایی نماینده کشورمان دور نخست با نتیجه ۴ بر یک مغلوب نایموا از ازبکستان و قهرمان پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ شد و از مسابقات کنار رفت.

گفتنی است فردا یکشنبه ۱۶ بهمن ماه و در روز دوم مسابقات، ملی پوشان در گروه آقایان با رقبا در جام ریاست فدراسیون جهانی پیکار می کنند. بانوان تکواندوکار همچنین در روزهای آتی خود را برای حضور در رقابت های آزاد ترکیه آماده می کنند.

هدایت تیم ملی تکواندو بانوان برعهده عاطفه کشاورز به عنوان سرمربی است؛ زهرا حسینی به عنوان مربی وی را همراهی می کند.منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید