تورس: نکونام قدرت زیادی در باشگاه فولاد دارد

0
71کد خبر : ۱۸۶۸۶۷۴ |
۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۵ |
۳۷۸ بازدید |

۰
دیدگاه

انتظار برای بازی کردن برایم سخت بود


طبعا من بیشتر با کسانی که انگلیسی صحبت می کنند ارتباط برقرار می کنم که تعدادشان زیاد نیست. با این وجود، با ایما و اشاره سعی می کنم با دیگران ارتباط برقرار کنم

تورس: نکونام قدرت زیادی در باشگاه فولاد دارد

به گزارش ورزش سه، اگرچه روبرتو تورس برای اولین بازی خود در فولاد منتظر ماند تا یک سهمیه بازیکن خارجی در دسترس قرار گیرد، اما تورس در اولین بازی خود را با پیراهن فولاد فوق العاده کار کرد و یک گل عالی به ثمر رساند که منجر به پیروزی تیمش در برابر پرسپولیس شد، که این نشان می دهد جوان نکونام بی جهت روی او حساب نکرده است.
دوران حرفه ای او در اوساسونا از قبل به تاریخ پیوسته است و او حالا می خواهد روی دوره ای جدید از فوتبالش که قرار است از الان تا ژوئن در فوتبال ایران تجربه کند، تمرکز داشته باشد. او در آخرین فصل حضورش در اوساسونا چندان فرصت بازی پیدا نکرد و البته این را درک می کند و به تصمیم کادر فنی احترام گذاشت. حالا دورانی جدید برای تورس شروع شده است.

زدن گل پیروزی بخش در اولین بازی و بردن صدرنشین
از این بهتر ممکن نبود. برابر بزرگترین تیم ایران و در دیداری که به من گفته اند مهمترین بازی فصل برای هواداران فولاد است، گل زدم و قطعا خوشحالم. این بهترین شروع برای من بود. طبق قانون فوتبال ایران، هر تیم فقط می تواند سه بازیکن خارجی داشته باشد و برای یانکه من در فهرست قرار بگیرم، باید یک بازیکن خارجی دیگر از فهرست کنار گذاشته می شد. به همین دلیل برای اولین بازی خودم با پیراهن فولاد کمی منتظر ماندم. تقریبا از سوم تا ۲۸ ژانویه صبر کردم تا مشکل حل شد. البته که کمی انتظار برایم سخت بود.

تورس تحت تاثیر ابراز احساسات هواداران
واقع شگفت زده شدم. هنوز قبل از اینکه انتقالم رسمی شود، در کوچه و خیابان وقتی من را می دیدند، ابراز احساسات می کردند. در دنیای امروز فوتبال غیرممکن است چیزی از نگاه هواداران پنهان بماند و هواداران استقبال گرمی از من داشتند و از من عکس و امضا می گرفتند. ایرانی ها بسیار مهمان نواز هستند و دوست دارند به هر شکلی از شما پذیرایی کنند.

1798558

اولین روزهای حضورتان در ایران چگونه گذشت؟
در ابتدا در هتلی اقامت داشتم که تا حدودی دور بود و برای من بسیار سخت بود، اما اکنون در یک آپارتمان بسیار خوب مستقر شده ام که توسط یک منطقه تجاری مهم احاطه شده است؛ جایی که خدمات رفاهی و عمومی زیادی وجود دارد و با مغازه های مدرن و جدید.

آیا از طرف باشگاه حمایت می شوید؟
در همه حال، چه توسط کادر مربیگری، چه کارکنان و چه خدمات پزشکی. طبعا من بیشتر با کسانی که انگلیسی صحبت می کنند ارتباط برقرار می کنم که تعدادشان زیاد نیست. با این وجود، با ایما و اشاره سعی می کنم با دیگران ارتباط برقرار کنم و در مجموع با همه تعامل خوبی دارم. حقیقت این است که من بسیار راضی هستم.

محکم شدن جایگاه در باشگاه با گلزنی در اولین بازی
فکر می کنم برای جواد هم مهم بود که خوب شروع کردم، چون خیلی اصرار کرده بود که به فولاد بیایم. به دلیل شخصیتی که دارد، او در حال حاضر قدرت زیادی در باشگاه دارد، اما می‌دانم که این شروع خوب جایگاه او را هم بیشتر تقویت کرده است. از تلاشی که برای آمدن من انجام داد خوشحالم و به خصوص که همه چیز نیز عالی شروع شد.

اولین تماس چه زمانی بود و چگونه نکونام تو را متقاعد کرد که چمدان ها را برای رفتن به ایران ببندی؟
ما مذاکرات را در ژوئن شروع کردیم، با این ایده که فصل را در ایران شروع کنم، اما به دلایلی تصمیم گرفتم در آن زمان در اوساسونا بمانم. متعاقباً جواد به اصرار خود ادامه داد و پس از مشورت با کسانی که از فوتبال ایران شناخت داشتند، تصمیم نهایی را گرفتم، زیرا می‌خواستم تجربه جدیدی را تجربه کنم. من هرگز فوتبال اسپانیا را ترک نکرده بودم و فکر می کردم که این می تواند یک انتخاب خوب باشد. یک تغییر اساسی در زندگی من که فکر می کنم می تواند مفید باشد.

1797908

ایده های فوتبالی نکونام
ایده تاکتیکی اصلی این است که از عقب زمین بازی را شروع بازی کنیم، اما واضح است که این به بازی و حریفی هم که پیش روی خود دارید بستگی دارد؛ مثلا برابر پرسپولیس که حریف بسیار قدرتمندی بود. همچنین زمین های بازی که معمولاً کاملاً خشک هستند و توپ در آنها به خوبی حرکت نمی کند نیز تعیین کننده هستند. جواد به خوبی حریف مقابل را تجزیه و تحلیل می کند و سپس به ما می گوید که با چه سبکی باید بازی کنیم.

مشخصا از تو می خواهد که در زمین چه کاری انجام دهی؟

او از من می‌خواهد که در زمین بازی مثل یک رهبر مهم باشم و از تجربیاتم استفاده کنم، زیرا ما بازیکنان جوان زیادی داریم. در مورد پستم هم بازی را در سمت راست شروع کردم، اگرچه ایده اولیه این بود که در مرکز زمین بازی کنم اما این به بازی ها هم بستگی دارد. خلاصه اینکه به من می گوید از فوتبالم لذت ببرم.

قرارداد تا ژوئن و احتمال تمدید

من خودم را ۶ ماه به فولاد متعهد کرده ام چون می خواستم دوباره احساس کنم فوتبالیست هستم. فعلا برای فصل بعد تصمیم نگرفته ام و پس ازمشورت با خانواده و دوستانم بهترین تصمیم را خواهم گرفت.منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید