خانه ورزشی یحیی امروز یک تصمیم مهم می‌گیرد

یحیی امروز یک تصمیم مهم می‌گیرد

0
یحیی امروز یک تصمیم مهم می‌گیرد

[ad_1]


کد خبر : 1868961 |
18 بهمن 1401 ساعت 06:00 |
5.4K بازدید |

0
دیدگاه

پرسپولیس در کورس قهرمانی ناخوانده؛


همزمان با تیم بزرگسالان، تیم امید پرسپولیس نیز در موقعیت حساس و سرنوشت‌ساز قرار دارد.

یحیی امروز یک تصمیم مهم می‌گیرد

به گزارش ورزش سه، بحث استفاده از بازیکنان امید پرسپولیس در بازی با صنعت نفت آبادان هنوز داغ است. از یک سو همه می‌گویند آنچه یحیی گل‌محمدی در نشست خبری بعد از بازی با آلومینیوم اراک اعلام کرد واکنشی احساسی و لحظه‌ای از سر عصبانیت به اتفاقات دو دیدار اخیر تیمش بود و بعید است چنین تصمیمی بگیرد اما عجیب اینکه موجی در رسانه‌ها راه افتاده که همچنان این موضوع را جدی می‌پندارد و اخباری در این خصوص منتشر می‌شود. دیروز برخی خبرگزاری‌ها از احتمال سفر 10 بازیکن تیم امید پرسپولیس به آبادان نوشتند و برخی ابهام درباره این ماجرا را بررسی کردند به گونه‌ای که احتمال وقوع این اتفاق با رخ ندادنش برابر به نظر برسد!

تا نیم‌فصل وقت داشتند
در عین حال نکته اینجاست که دیروز رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس اعلام کرد اخیراً سه بازیکن تیم امید پرسپولیس کارت بازی لیگ برتر را دریافت کرده‌اند و حالا مجوز بازی برای تیم بزرگسالان را دارند. این ماجرا نیازمند طی پروسه‌ای است که پیچیدگی زیادی ندارند و تنها باید مدارکی از سوی باشگاه به سازمان لیگ داده شود اما محدودیت زمانی دارد. در واقع اینکه گفته می‌شود یحیی از باشگاه خواسته تا دوباره تعداد دیگری از بازیکنان تیم امید به عضویت تیم بزرگسالان در بیایند شدنی نیست چرا که این کار باید تا نیم فصل انجام می‌شد و الان شدنی نیست. شروع کار ثبت نام سه بازیکنی هم که قبل‌تر به آن اشاره شده بود قبل از پایان فصل نقل و انتقالات انجام شده بود و حالا دیگر باشگاه پرسپولیس نمی‌تواند بازیکن جدیدی را از تیم امیدش در اختیار بگیرد.

1799133

11 بازیکن امید در فهرست هستند
طبق قانون سازمان لیگ هر باشگاه لیگ برتری غیر از سهمیه‌های بزرگسال، زیر 25 سال و زیر 23 سال خود می‌تواند دو فهرست 15 نفره از بازیکنان امید و جوانان داشته باشد. در واقع هر تیم می‌تواند 15 بازیکن امید و 15 بازیکن جوانان در فهرست خود داشته باشد که تا اینجا ظاهراً نام 11 بازیکن رده امید در فهرست پرسپولیس گنجانده شده است. غیر از نفراتی مثل محمد عمری، علی جودکی و ابوالفضل سلیمانی که حالا در سهمیه زیر 23 سال تیم جای می‌گیرند، نفراتی که تقریباً تا حدودی شناخته شده‌اند جزئی از همان لیست یازده نفره هستند. امیررضا رفیعی گلری که فقط در دربی‌ها تیم امید را همراهی می‌کند و از ابتدای فصل به تیم بزرگسالان پرسپولیس پیوسته یکی از این بازیکنان است. علیرضا بابایی اوت‌انداز و مدافع راست کوتاه‌قامت امیدها هم که در دو سه بازی گذشته سرخ‌ها در لیست بوده و حتی مقابل فولاد به میدان رفت نیز بازیکن دیگری از این لیست به حساب می‌آید. علیرضا خدادادی و امید فهمی دو بازیکن دیگر امیدها بودند که نام‌شان در فهرست امیدهای تیم بزرگسالان ثبت شده بود و می‌توانستند در لیگ برتر بازی کنند که اتفاقاً خدادادی مقابل گل‌گهر به میدان رفت اما هم فهمی هم خدادادی فعلاً مصدوم هستند و نه در بازی‌های تیم بزرگسالان نه در دیدارهای تیم امید حضور پیدا نمی‌کنند. مهدی نجفی، میلاد سلگی و محمدحسین محمدیان سه بازیکن دیگری هستند که به تازگی نام‌شان برای حضور در لیگ برتر در سامانه سازمان لیگ ثبت شده و می‌توانند دست یحیی را بگیرند.

1799132
فردا مسابقه حساس امیدها
موضوع دیگری که بحث همراهی بازیکنان تیم امید در سفر به آبادان را منتفی خواهد کرد آنجاست که تیم امید پرسپولیس در همان روزی که پرسپولیس به میدان خواهد رفت مسابقه می‌دهد. تیم امید پرسپولیس که حالا در رده دوم جدول قرار دارد و مثل تیم بزرگسالان در کورس قهرمانی است روز چهارشنبه (فردا) از ساعت 12 در زمین تیم دنیا صبای آیندگان که در رده هشتم قرار دارد به میدان خواهد رفت. با اینکه تیم امید پرسپولیس در فاصله 5 هفته مانده به پایان فصل از استقلال صدرنشین – که در مسابقات کشوری به میدان می‌رود و تیم قدرتمندی است – 8 امتیاز کمتر دارد اما بازی رودرروی هفته آینده مقابل استقلال تا حدودی می‌تواند تعیین‌کننده باشد. تیم امید پرسپولیس دربی رفت را برده و چنانچه در بازی برگشت هم برنده شود احتمال بازگشت به مسیر قهرمانی وجود دارد. البته قبل از دربی، تیم امید پرسپولیس باید فردا تیم دنیا صبای آیندگان را شکست دهد. این بازی بیست و ششمین دیدار امیدهای سرخ به حساب می‌آید و بعد از آن فقط چهار مسابقه دیگر تا انتهای فصل باقی خواهد ماند. در بهترین حالت اگر استقلال در بازی این هفته خود برنده شود و هفته بعد هم به پرسپولیس ببازد سرخ‌ها شانس قهرمانی خواهند داشت اما استقلال با تیم قعر‌جدولی «نهال شمیران» بازی خواهد داشت و احتمالاً اگر اندک شانسی برای قهرمانی باشد در همان دربی برگشت رقم خواهد خورد.

1799134

امیدهای پرسپولیس از قهرمانی ناامید می‌شوند
با در نظر گرفتن موقعیت تیم امید پرسپولیس به نظر می‌رسد همراهی چند بازیکن دیگر از امیدهای پرسپولیس در سفر آبادان منتفی باشد بخصوص اینکه یحیی غیر از بیرانوند همه نفرات خود را در اختیار دارد. در عین حال بعید نیست یحیی برای اینکه از حرف خودش کوتاه نیاید دو بازیکن دیگر از رده امید را با تیمش به آبادان ببرد و آنجا از لیست کنارشان بگذارد. در خوشبینانه‌ترین حالت اگر آی‌تی‌سی پریرا بموقع نرسد و سیامک نعمتی هم خط بخورد باز هم لیست 20 نفره گل‌محمدی تکمیل است و اگر تیم امید پرسپولیس برای بازی فردایش نیاز مبرم به دو بازیکن دیگر خود نداشته باشد شاید دو نفر دیگر در سفر به آبادان همراه تیم بزرگسالان شوند. در دیگر حالت ممکن اگر گل‌محمدی اصرار به بردن چند بازیکن دیگر تیم امید – که نام‌شان در فهرست بزرگسالان قرار دارد – داشته باشد (غیر از خدادادی، فهمی، بابایی و رفیعی) طبعاً تیم امید پرسپولیس خالی از بازیکنان مهم و تأثیرگذارش خواهد شد و این‌طوری شاید از همین هفته با بیشتر شدن اختلافش با استقلال از قهرمانی کاملاً قطع امید کند.

محمد قراگوزلو (ایران ورزشی)

[ad_2]

منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید