وزیر اقتصاد: ابربدهکاران مشمول بخشودگی جرایم بانکی نمی‌شوند

0
80


پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

باشگاه خبرنگاران: خاندوزی گفت: ابربدهکاران بانکی به جهت اینکه دارای توانایی لازم در پرداخت بدهی ها هستند، همچنان مشمول شفافیت و پرداخت جرایم بانکی خواهند بود.

احسان خاندوزی در بخش خبری ۲۱ گفت: بخشش سود مازاد و جرایم بانکی بانک‌های دولتی و تحت مدیریت دولت به منظور حمایت از فعالان اقتصادی انجام می شود.

او افزود: برای تشویق خوش حسابی، جرایمی برای دیرافتادگی اقساط وام بانکی داشتیم اما اکنون هم به جهت اینکه در شرایط سخت به فعالان اقتصادی کمکی شود هم اینکه بازگشت منابع به بانک‌ها افزایش یابد، بخشودگی جرایم بانکی در نظر گرفته شده است و این مشمول بدهکارانی می‌شود که بدهی آن‌ها تا تاریخ ۳۰ دی‌ماه ۱۴۰۱ غیرجاری قرار گرفته و بدهی خود را تا تاریخ ۳۱ خردادماه ۱۴۰۲ پرداخت کنند.

خاندوزی ادامه داد: این امر از اول اسفند در همه بانک‌ها اجرایی می شود و فعالان اقتصادی می توانند از این معافیت و بخشودگی جرایم استفاده کنند.

وزیر اقتصاد در پاسخ به اینکه آیا این بخشودگی جرایم شامل ابربدهکاران هم می شود؟ گفت: ابربدهکاران بانکی به جهت اینکه دارای توانایی لازم در پرداخت اقساط و بدهی ها هستند، همچنان طبق مصوبه مجلس و رویه بانک مرکزی مشمول شفافیت و پرداخت جریمه خواهند بود.

او ادامه داد: اکثریت فعالان اقتصادی و افرادی که وام خرد گرفته اند، اگر اصل و سود بدهی بانکی را تا مهلت تعیین شده بپردازند، مشمول این بخشودگی می شوند تا با پرونده سبک تری برای سال مالی آینده فعالیت داشته باشند.

خاندوزی گفت: این بخشودگی جرایم تبدیل به قاعده نمی شود و تنها در همین مهلت تعیین شده است چراکه فعالان اقتصادی که به موقع اقساط را پرداخت می کنند هم باید تشویق شوند.منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید