پکن تعداد کلاهک‌های هسته‌ای خود را به جهت بازدارندگی مقابل آمریکا افزایش می‌دهد

0
65


|


۱۴۰۱/۱۱/۲۳ ۰۹:۳۵:۱۱

|

|


منابع چینی:منابع چینی به خبرگزاری کیودو گفتند، این کشور جهت بازدارندگی علیه آمریکا قصد دارد تا سال ۲۰۳۵ تعداد کلاهک‌های هسته‌ای خود را به ۹۰۰ برساند.
پکن تعداد کلاهک‌های هسته‌ای خود را به جهت بازدارندگی مقابل آمریکا افزایش می‌دهد


|


۱۴۰۱/۱۱/۲۳ ۰۹:۳۵:۱۱

منابع چینی به خبرگزاری کیودو گفتند، این کشور جهت بازدارندگی علیه آمریکا قصد دارد تا سال ۲۰۳۵ تعداد کلاهک‌های هسته‌ای خود را به ۹۰۰ برساند.

به گزارش ایسنا، به نقل از راشا تودی، شی جینپینگ، رئیس‌جمهوری چین از قبل چنین طرحی را مبنی بر دو برابر کردن زرادخانه‌ هسته‌ای کشورش تصویب کرده است.

به گفته این منابع چینی، ارتش آزادی‌بخش خلق چین نیز در ماه نوامبر بر “بازدارندگی هسته‌ای” تاکید کرده بود. همچنین با توجه به جنگ روسیه – اوکراین چنین استدلال کردند که باوجود اینکه غرب کمک‌های مالی و نظامی زیادی به کی‌یف ارسال کرده اما از ایجاد یک درگیری مستقیم با روسیه به دلیل تجهیزات هسته‌ای این کشور خودداری کرده است.

خبرگزاری کیودو مدعی شد که تعداد کلاهک‌های هسته‌ای چین احتمالا تا سال ۲۰۲۷ به ۴۰۰ الی ۵۵۰ برسد و این رقم تا سال ۲۰۳۵ به ۹۰۰ خواهد رسید.

البته این اعداد و ارقامی که این خبرگزاری منتشر کرده بسیار کم‌تر از آن چیزی است که پنتاگون در فصل پاییز پیش‌بینی کرده بود. پنتاگون اعلام کرده بود که انتظار می‌رود پکن تا سال ۲۰۳۵ به ۱۵۰۰ کلاهک هسته‌ای مجهز شود.

تنش‌ها میان غرب و چین در ماه‌های اخیر به دلیل مساله تایوان – جزیره‌ای که پکن آن را بخشی از خاک خود می‌داند – شدت گرفته است. چین می‌گوید که سفر نماینده‌های غربی به این جزیره نقض حاکمیت چین را به دنبال دارد اما با این حال ایالات متحده آمریکا به فروش تسلیحات به تایپه ادامه می‌دهد و نسبت به دفاع از این جزیره متعهد شده است.
منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید