ادعای یک قانونگذار آمریکایی؛ بایدن اطلاعات جدید توانمندی‌های نظامی ایران را به کنگره گزارش نداده

0
64


|


۱۴۰۱/۱۱/۲۸ ۰۸:۲۲:۵۲

|

|

یک قانونگذار مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به مدیر اطلاعات ملی آن کشور خواستار ارائه گزارشی درباره توانمندی‌های نظامی ایران شده است.


ادعای یک قانونگذار  آمریکایی؛ بایدن اطلاعات جدید توانمندی‌های نظامی ایران را به کنگره گزارش نداده


|


۱۴۰۱/۱۱/۲۸ ۰۸:۲۲:۵۲

یک قانونگذار مجلس نمایندگان آمریکا مدعی شده دولت «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا در اقدامی غیرقانونی گزارش اطلاعاتی مربوط به جدیدترین توانمندی‌های نظامی ایران را به کنگره تحویل نداده است.

به گزارش فارس، کلاودیا تنی، نماینده ایالت نیویورک در مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به «آوریل هاینس»، مدیر اطلاعات ملی آمریکا یادآوری کرده که دولت بایدن ملزم بوده این گزارش را حدود ۸ ماه قبل به کنگره ارائه دهد.

او در این نامه نوشته است: «این موضوع نقض صریح قانون است. شما هنوز این گزارش را حیاتی را حتی به کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان تحویل نداده‌اید.»

وی اضافه کرده است: «دریافت این گزارش، حتی اگر ۲۲۳ روز دیر تحویل شود برای کنگره حیاتی است تا ما بتوانیم به نحو بهتری با تهدیدهای ناشی از ایران و گروه‌های تحت حمایت آنها و همچنین اقداماتشان در منطقه مقابله کنیم.»

لایحه بودجه دفاعی آمریکا در سال ۲۰۲۲ حاوی بندی است که مدیر اطلاعات ملی آمریکا را ملزم می‌کند گزارشی درباره پیشرفت‌های نظامی ایران، به ویژه توانمندی‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تقدیم کنگره کند.

لایحه بودجه دفاعی آمریکا ۲۷ دسامبر ۲۰۲۱ تصویب شده و به قانون تبدیل شد. در بند فوق‌الذکر از این لایحه تصریح شده دولت آمریکا ۱۸۰ روز بعد از تصویب آن بایستی گزارش مربوط به پیشرفت‌های نظامی ایران را به کنگره ارائه کند.

تنی گفته این گزارش از منظر تلاش‌های کنگره برای تحریم صنایع نظامی رو به رشد ایران حائز اهمیت است.منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید