در جلسه غیرعلنی مجلس درباره نوسانات ارزی چه گذشت؟

0
86


|


۱۴۰۱/۱۲/۰۲ ۱۱:۱۳:۱۷

|

|

نماینده دامغان در مجلس درخصوص جلسه غیرعلنی امروز گفت: نمایندگان بر این اعتقاد بودند که نوسانات بازار ارز معلول عوامل داخلی و خارجی است که عوامل خارجی آن یعنی تحریم و نوسانات بازار جهانی تأثیر کمتری در نوسانات بازار ارز کشور دارد و عمده تأثیرات متاثر از عوامل داخلی است.
در جلسه غیرعلنی مجلس درباره نوسانات ارزی چه گذشت؟


|


۱۴۰۱/۱۲/۰۲ ۱۱:۱۳:۱۷

علی اکبر علیزاده، نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست غیرعلنی امروز مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز موضوع بازار ارز و نوسانات اخیر آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش فارس بخش هایی از گفت و گوی علیزاده را در ادامه می خوانید:

  • این جلسه بدون حضور میهمانانی از دستگاه‌های اجرایی برگزار شد،  نمایندگان در این جلسه بر این اعتقاد بودند که این نوسانات بازار ارز معلول عوامل داخلی و خارجی است که عوامل خارجی آن یعنی تحریم و نوسانات بازار جهانی تأثیر کمتری در نوسانات بازار ارز کشور دارد و عمده تأثیرات متاثر از عوامل داخلی است.
  • نمایندگان در صحبت‌های خود ناترازی بانک‌ها و اقدام بانک‌ها در خلق پول‌ها یکی از عوامل داخلی مهم در ایجاد تورم و افزایش قیمت ارز دانستند و ناترازی بودجه نیز از علت مهم دیگر نوسانات در بازار ارز دانسته شد.
  • همچنین نمایندگان به عدم تغییر و تحول در سیاست‌های بانک مرکزی برای کنترل بازار ارز انتقاد داشتند و معتقد بودند از زمان دولت سازندگی تاکنون هیچ تغییر و تحولی در این موضوع اتفاق نیفتاده است و بانک مرکزی ما همان روال آزموده‌شده و بی‌نتیجه قبلی را برای کنترل بازار ارز در پیش دارد.
  • در این جلسه تعدادی از نمایندگان معتقد بودند که از مسئولان اجرایی مرتبط با حوزه بازار ارز ازجمله وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی دعوت به عمل آید تا با حضور در صحن مجلس گزارشات خود را درباره نوسانات بازار ارز به نمایندگان ارائه کنند که البته این جلسه امروز برگزار نخواهد شد و زمان دقیقی برای آن هنوز مشخص نشده است.

شهباز حسن پور نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره جزئیات جلسه غیرعلنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی که در حال برگزاری است، بیان کرد: جلسه غیر علنی امروز مجلس شورای اسلامی بر اساس دغدغه هایی که در هفته های گذشته از سوی مردم به مجلس منتقل شده و به ویژه مشکلات ایجاد شده در چند روز گذشته پیرامون نرخ ارز و قیمت خودرو در حال برگزاری است.

به گزارش ایسنا، بخش هایی از گفت و گوی حسن پور را در ادامه می خوانید:

  • اکنون تعدادی از نمایندگان به قید قرعه انتخاب شده و در حال بیان نقطه نظرات خود به ریاست مجلس هستند. یکی از سوالات جدی نمایندگان از رئیس مجلس این است که چرا ۵ الی ۶ استیضاحی که در جریان است اعلام وصول نشده و از ابزار قانونی مجلس برای پاسخگویی به مردم استفاده نمی شود.
  • نمایندگان خواستار این هستند که حداقل استیضاح دو الی سه وزیر سریع تر در دستور کار مجلس قرار گیرد. تا این لحظه از دولت کسی در جلسه غیرعلنی حضور پیدا نکرده است اما قرار است که رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد نیز در جلسه غیرعلنی مجلس حضور پیدا کنند.
منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید