هفت نامزد داخلی هدایت تیم ملی فوتبال ایران

0
66کد خبر : ۱۸۷۲۳۰۳ |
۰۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۲ |
۳٫۲K بازدید |

۷
دیدگاه

تایید اسامی منتشره در ورزش سه؛


با اعلام مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال تا روز سه‌شنبه احتمال تغییر در بین گزینه‌های هدایت تیم ملی وجود دارد.

هفت نامزد داخلی هدایت تیم ملی فوتبال ایران

به گزارش ورزش سه، امیرمهدی علوی، مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال که امشب در برنامه شب‌های‌ فوتبالی حاضر شده بود تا درباره آخرین شرایط فدراسیون صحبت کند، در بخشی از گفت‌وگوی خود با مجری برنامه در خصوص اسامی مطرح شده برای هدایت تیم ملی ایران صحبت کرد.

علوی ضمن تایید این مسئله که حسین فرکی، فرهاد مجیدی، امیر قلعه‌نویی، جواد نکونام و مهدی تارتار، پنج گزینه داخلی مورد نظر فدراسیون برای سرمربیگری تیم ملی هستند، در خصوص اضافه شدن ساکت الهامی و حمید مطهری به گزینه‌ها توضیح داد: هر دو اسم جزو بزرگان کار مربیگری هستند. آقای الهامی قهرمانی‌های متعددی در جام حذفی داشته‌اند و آقای مطهری هم یک مربی آینده‌دار هستند. تا روز سه‌شنیه که جلسه هیئت رییسه برگزار می‌شود، امکان اینکه تغییراتی در فضای لیست اولیه رقم بخورد، وجود دارد.

او سپس در پاسخ به اینکه آیا فدراسیون از پنج گزینه مدنظر خود برنامه خواسته است؟ گفت: بله. از این پنج بزرگوار که عرض سلام خدمت تک تک آنها دارم و همه از بزرگان فوتبال هستند و من در مقابل آنها تعظیم می‌کنم، برنامه خواسته شده است. آقای الهامی و آقای مطهری هم جزو برنامه‌ریزی‌ها هستند.

علوی توضیح داد: این جزو اولین بارهایی بود که فضای فدراسیون به سمتی رفت که برای جام ملت‌های آسیا برنامه داده شود که این برنامه میان مدت محسوب می‌شود. فکر می‌کنم این عزیزان فردا یا پس فردا ارزیابی کارشناسی خودشان را انجام می‌دهند و در جلسه هیئت رییسه برنامه‌ها بررسی می‌شود.

وی در پاسخ به اینکه آیا گزینه‌ای اعلام کرده که برنامه‌ای ارائه نمی‌دهد، گفت: من در این مورد اطلاعی ندارم.

علوی در واکنش شه اینکه آیا فدراسیون در بین گزینه‌ها اولویت خاصی دارد؟ گفت: قطعا بر اساس برنامه‌ها تصمیم‌گیری خواهد شد. ضمن اینکه رزومه عزیزان هم جزو مواردی است که بررسی خواهد شد.

او درباره نقش کمیته فنی در انتخاب سرمربی تیم ملی توضیح داد: کمیته فنی به عنوان یک کمیته مشورتی نظرات و دیدگاه‌های ارزشمند خودش را از طریق رییس کمیته به رییس فدراسیون فوتبال منتقل می‌کند. البته ظرف ۲۴ ساعت اخیر، موارد از طریق ریاست محترم این کمیته مطرح شده و ایشان مستحضر هستند و آقای محصص مثل همیشه نظرات ارزشمندی دارند.

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال سپس درباره سه گزینه خارجی تیم ملی (ژوزه مورایس، فلیکس سانچز و پاکو خمس) توضیح داد: مباحثی مطرح شده است اما فدراسیون فوتبال حتما در صورت نگرش به جذب سرمربیان خارجی، اولویتی برای سرمربیان خارجی کارکرده در فوتبال ایران قائل می‌شود. با توجه به اینکه زمان کمی تا جام ملت‌ها باقی مانده، بحث شناخت یکی از مهم‌ترین مسائل است. اگر فضا را به سمتی ببریم که بهترین مربی اروپایی بیاید اما شناخت نداشته باشد و یا بازیکن او را نپذیرد، اتفاق خوبی رخ نمی‌دهد.

او در خصوص احتمال حضور برانکو در تیم ملی نیز گفت: آقای برانکو با فدراسیون فوتبال عمان در قرارداد هستند و اصلا حرفه‌ای نیست که فدراسیون فوتبال ایران درباره مربی عزیزی که در قرارداد است، صحبتی کند.منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید