رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین: تبادلات درهم از روز یکشنبه تسهیل می‌شود / با گشایش‌های انجام شده نرخ دلار کاهشی خواهد شد

0
78


پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین با بیان اینکه بخشی از افزایش نرخ دلار به دلیل جو روانی بوده است، گفت: یکی از دستاوردهای توافق ایران و چین، کاهش قیمت دلار است که در حال رخ دادن است.

«مجیدرضا حریری» با بیان اینکه دستاوردهای سفر رییس جمهوری به چین به‌زودی مشخص خواهد شد، اظهار کرد: بزرگ‌ترین مانع برای کنترل نرخ دلار، درهم بود که مسیر آن مسدود شده بود و با گشایش‌های انجام شده نرخ دلار کاهشی خواهد شد.

وی با بیان اینکه طی یک ساعت گذشته نرخ دلار ۲ هزار تومان کاهش پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: از روز یکشنبه تبادلات درهم از سوی صرافی‌ها تسهیل می‌شود و در نتیجه نرخ دلار نیز روند کاهش را طی خواهد کرد.

حریری تاکید کرد: بخشی از افزایش نرخ دلار به دلیل جو روانی بوده است که با دسترسی به درهم، تاثیر روانی کاهش و نرخ آن نزولی خواهد شد.

رییس اتاق بازرگانی ایران و چین عصر امروز متنی در صفحه شخصی خود منتشر کرد و برای کاهش قیمت دلار به ذخیره کنندگان آن هشدار داد.

حریری در این پیام نوشته است: «هرچه دلار ذخیره کردید بریزید بازار، یکی از توافقات پکن سرازیر شدن درهم از طرف امارات است و از یکشنبه کلید خواهد خورد.»منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید