۴۶ درصد از ظرفیت مخازن سدهای کشور خالی است

0
76


|


۱۴۰۲/۰۱/۱۱ ۱۲:۵۷:۱۹

|

|

میزان پرشدگی سدها به ۵۴درصد رسیده است و در زمان حاضر ۴۶درصد ظرفیت مخازن سدهای کشور خالی است.46 درصد از ظرفیت مخازن سدهای کشور خالی است


|


۱۴۰۲/۰۱/۱۱ ۱۲:۵۷:۱۹

از ابتدای سال آبی جاری (شروع مهر ۱۴۰۱) تا پنجم فروردین‌ماه ۱۴۰۲، در مجموع ۱۹ میلیارد و ۴۶۰ میلیون مترمکعب آب وارد سدهای ایران شده که در مقایسه با ورودی ۱۷ میلیارد و ۵۵۰ میلیون مترمکعبی آب به سدهای کشور در مدت زمان مشابه سال آبی قبل، رشدی ۱۱درصدی داشته است.

به گزارش تسنیم، طبق آخرین آمار رسمی اعلام‌شده از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران، میزان رهاسازی آب از سدها برای مصارف شرب، صنعت، کشاورزی و اهداف زیست‌محیطی در ۱۸۴ روز ابتدایی سال آبی جاری، ۱۱ میلیارد و ۹۴۰ میلیون مترمکعب بوده است که نسبت به خروجی ۱۲ میلیارد و ۱۰ میلیون مترمکعبی آب از سدهای کشور در مدت مشابه سال آبی گذشته، ۱ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

 

با وجود ۲۶ میلیارد و ۶۱۰ میلیون مترمکعب آب در مخازن سدهای کشور، میزان پرشدگی سدها به ۵۴ درصد رسیده و در زمان حاضر ۴۶ درصد ظرفیت مخازن سدهای کشور خالی است.

این‌درحالی‌است که میزان ذخایر آبی سدهای ایران در زمان مشابه سال قبل (۵ فروردین ۱۴۰۱) بالغ بر ۲۴ میلیارد و ۸۴۰ میلیون مترمکعب بوده است و رشدی ۷درصدی را در میزان ذخایر آبی سدها شاهد هستیم.

 
منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید