گاز ۱۰ هزار ویلای خالی در مازندران قطع شد

0
92


پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا : مدیرعامل شرگت گاز مازندران گفت: طبق پایش و بررسی‌های صورت گرفته به منظور پایداری جریان گاز و مدیریت مصرف انرژی تاکنون گاز ۱۰ هزار مشترک ویلاهای خالی از سکنه در استان قطع شده است.

قاسم مایلی رستمی روز سه‌شنبه افزود: رصد بخش اجرایی شرکت گاز استان از ویلاها همچنان ادامه دارد و در صورتی که این سکونتگاه ها براساس ارزیابی کارشناس مربوطه خالی از سکنه تشخیص داده شود، بلافاصله قطع خواهد شد.

وی با بیان این که، در زمان حاضر گاز ۱۸۰ واحد صنعتی استان مازندران باهدف مدیریت مصرف انرژی در بخش خانگی قطع است، ادامه داد: این واحدها طبق مکاتبات انجام شده تنها مجاز به استفاده سوخت جایگزین گازوئیل خواهند بود.

مدیرعامل شرگت گاز مازندران تصریح کرد: در زمان حاضر شبکه گاز در بخش خانگی، نانوایی ها و دیگر اصناف و همچنین حوزه تجاری و خدماتی وصل است و از زمان شروع موج سرما تاکنون قطعی گاز در این بخش ها نداشتیم.

مایلی رستمی با اشاره به پایداری شبکه گاز در بیشتر نقاط استان افزود: براساس ارزیابی های انجام شده در زمان حاضر در شهرستان های آمل، بابل، بهشهر و گلوگاه با افت فشار گاز مواجه هستیم که از عموم مردم استان می خواهیم ‌برای جلوگیری از قطعی در مصرف گاز صرفه جویی حداکثری داشته باشند.

وی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته شهروندان مازندران ۳۳ میلیون متر مکعب گاز مصرف کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه روز گذشته آن یک میلیون متر مکعب کمتر است.

مدیرعامل شرگت گاز مازندران با اشاره به از سرگیری مجدد فعالیت برخی جایگاه های سوخت CNG در برخی از نقاط استان، گفت: چهار جایگاه سوخت CNG در ساری، کیاسر، رامسر و قائمشهر به صورت موقت بازگشایی شد اما در صورت افت فشار گاز امکان تعطیلی دوباره این جایگاه ها وجود دارد.

در حال حاضر حدود ۶۵۰ هزار خانوار شهری استان برابر با ۹۹.۹ درصد و ۴۴۵ هزار خانوار روستایی معادل ۹۵درصد به شبکه گاز سراسری وصل هستند.منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید