کار سخت آزمون برای ورود به تفکرات ژابی آلونسو!

0
80کد خبر : ۱۸۶۵۳۸۸ |
۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۴ |
۱٫۵K بازدید |

۲
دیدگاه

بررسی اسکواد لورکوزن برای نیم‌فصل دوم


ژابی آلونسو برای ارنج تیمش در نیم‌فصل دوم کاری راحت اما پیچیده خواهد داشت!

کار سخت آزمون برای ورود به تفکرات ژابی آلونسو!

به گزارش “ورزش سه” روز یکشنبه، بایر لورکوزن قسمت دوم فصل را که شامل ۱۹ بازی لیگ است، در مونشن گلادباخ آغاز می کند. تا جایی که به ترکیب اصلی مربوط می شود، به نظر می رسد ژابی آلونسو، مربی اسپانیایی، تا حد زیادی تصمیم خود را گرفته است، اگرچه دیدار تدارکاتی مقابل اف سی کپنهاگ نقطه شروعی برای تجدید نظر در آن بود.

البته ژابی آلونسو بعد از پیروزی ۱-۰ در آخرین بازی دوستانه مقابل اف سی کپنهاگ در مقابل سوالی در مورد ترکیب اصلی گارد گرفت. سرمربی اسپانیایی در این خصوص گفت: “ما هنوز زمان داریم. من یک ایده دارم.” همانطور که انتظار می رفت، مربی فاش نکرد که چند پست هنوز تکلیفش کاملا مشخص نشده است. ژابی آلونسو گفت که تمام یازده پست هنوز باز است و خندید.

حتی اگر عملکرد ورکسلف در طول فصل درخشان بود هم باز بدیهی بود که مربی تغییراتی را اعمال کند اما همچنین واضح است که یازده بازیکنی که اسپانیایی مقابل کپنهاگ برای شروع انتخاب کرد، آنقدر خوب عمل نکردند که تغییرات قبل از بازی در گلادباخ به دلایل عملکردشان غیرقابل تصور باشد. در اینجا شرایط پست‌های مختلف لورکوزن مرور می‌شود؛

* دروازه و دفاع مرکزی: کوسونو یک گزینه است
در دروازه، بحثی راجع به کاپیتان لوکاس هرادکی مطرح نیست. در خط عقب، ادموند تاپسوبا و پیرو هینکاپی صرف‌نظر از توجه به سه یا چهارنفره بودن دفاع حضور خواهند داشت. اگر ژابی آلونسو سیستم ۳-۴-۳ را انتخاب کند، همانطور که در بازی با کپنهاگ انجام داد، جاناتان تاه باید به عنوان یک مدافع میانی در ترکیب قرار بگیرد. با این حال، اگر اسپانیایی سیستم ترکیبی تازه تمرین شده در گلادباخ را ترجیح دهد، که در آن بایر با زنجیره پنج نفره دفاع می کند و با زنجیره چهار نفره حمله می کند، اودیلون کوسونو می تواند به یازده نفر برسد.

* هافبک مرکزی: دمیربای و امیری پرس پالاسیوس
اگر سیستم انتخابی ۳-۴-۳ باقی بماند، در حال حاضر چهار نامزد وجود دارد که به طور واقع بینانه برای پست شش دبل در گلادباخ شانس دارند. ژابی آلونسو به طرف زوج روبرت آندریخ/اکسکیل پالاسیوس تمایل دارد، که همچنین در دیدار برابر کپنهاگ بازی را شروع کردند. اما عملکرد آنها کاملا قانع کننده نبود. پالاسیوس، قهرمان آرژانتینی جهان، مانند بازی مقابل ونیز در پاس دادن ها به خود اجازه شلختگی غیرعادی زیادی داد و در مجموع زمان‌بندی خوبی از خود نشان نداد.

1792769

* اگر کسی به اندازه کافی خوب باشد، شانس دارد
پالاسیوس با وجود کریم دمیربای و ندیم امیری همه کاره که محبوبیت زیادی نزد ژابی آلونسو دارد و جانشین جرمی فریمپونگ در سمت راست مقابل کپنهاگ شد، در حال حاضر دو رقیب جدی دارد. چارلز آرانگوئیز و خرید زمستانی نوآ امبابا که برای اولین بار در روز دوشنبه با این تیم تمرین می کند، هنوز نامزد نیستند. ژابی آلونسو در مورد بازیکن زیر ۱۹ ساله‌های تیم ملی بلژیک می‌گوید: “او تازه‌وارد است، فقط ۱۸ سال دارد. او از دسامبر بازی نکرده است. باید صبر کنیم. اما اگر کسی به اندازه کافی خوب باشد، پس این شانس را دارد تا بازی کند.”

* خطوط کناری: کمبود در سمت چپ
در سمت راست جرمی فریمپونگ قرار دارد و همچنین کالوم هادسون اودوی وینگر چپ به عنوان یک بازیکن برتر و بی رقیب در این سطح در ترکیب حضور داشت. ژابی آلونسو روی هلندی حاضر در جام جهانی و هادسون اودوی حساب باز کرده است. مربی توضیح می دهد: “آنها کمی بیمار بودند، احساس خوبی نداشتند، اما روز یکشنبه آماده خواهند بود.”

1792770

در سمت چپ اما اسپانیایی مدیریت کمبود را بر عهده خواهد داشت. برخلاف دیلی سینک‌گریون، میچل باکر به دلیل قدرت بدنی و پویایی بسیار قوی‌اش، پیش‌نیازهای ایده‌آل برای نقش یک بازیکن چپ رونده را دارد. با این حال او از نظر تاکتیک های دفاعی و بازی کاستی های واضحی دارد، مقابل کپنهاگ ناکارآمد بود و با یک پاس بد تنها فرصت گلزنی را به میهمان داد. از طرف دیگر سینک گریون از نظر بازی خود را بسیار بهتر نشان داد. در ۳-۴-۳ به دلیل فقدان جایگزین نباید از بیکر گذشت. با این حال، ژابی آلونسو اگر به فکر آوردن سینک‌گریون قوی‌هیکل اما محتاط به تیم باشد، سرزنش نخواهد شد.

*حمله: زوج دیابی و ویرتس
موسی دیابی چپ‌پا به‌عنوان یک نیروی تهاجمی راست به‌اندازه ستاره جوان، فلوریان ویرتس، که می‌تواند به‌عنوان یک بال چپ ورودی یا مانند بازی مقابل کپنهاگ، حتی به‌عنوان یک ۹ کاذب در حملات سه نفره عمل کند، جایگاه خود را دارد. این سوال که آیا آدام هلوزک یا سردار آزمون جایگزین پاتریک شیک مهاجم مرکزی مصدوم خواهند شد را می توان با گزینه‌ای مثل امین عدلی نیز پاسخ داد که مقابل دانمارکی‌ها گلزنی هم کرد. با این حال، هلوزک که بارها در لحظات حمله حضور خوبی مقابل کپنهاگ داشت، باید پیشتاز باشد.

1792772منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید