خانه اخبار جهان چرا استرداد سارقان صندوق امانات بانک ملی به کشور چند ماه طول کشید؟

چرا استرداد سارقان صندوق امانات بانک ملی به کشور چند ماه طول کشید؟

0
چرا استرداد سارقان صندوق امانات بانک ملی به کشور چند ماه طول کشید؟

[ad_1]

|


۱۴۰۱/۱۰/۲۹ ۱۳:۳۱:۰۸

|

|

رئیس پلیس بین‌الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ضمن بیان جزئیات استرداد سرشبکه سارقان صندوق امانات بانک ملی از کشور ترکیه توضیحاتی در خصوص چرایی طولانی شدن روند استرداد سارقان به کشور ارائه کرد.
چرا استرداد سارقان صندوق امانات بانک ملی به کشور چند ماه طول کشید؟


|


۱۴۰۱/۱۰/۲۹ ۱۳:۳۱:۰۸

هادی شیرزاد، رئیس پلیس بین الملل فراجا در این باره اظهار کرد: طبق اعلام پلیس آگاهی و دستور مرجع قضایی مبنی بر تحت تعقیب قرار دادن افرادی که به خارج از کشور رفته‌اند، پلیس بین‌الملل تهران اقدامات فنی خودش را شروع کرد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: این پرونده جزو پرونده‌های ذی‌قیمتی است از این جهت که با همکاری پلیس اینترپل جهانی کمتر از ۲۴ ساعت اعلان قرمز صادر کردیم و ظرف ۴۸ ساعت با همکاری پلیس ترکیه و هماهنگی‌های بین‌المللی توانستیم این افراد را در ترکیه شناسایی و دستگیر کنیم.

رئیس پلیس بین‌الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به اینکه چرا این کار چندماه به طول انجامید؟ گفت: از مرحله شناسایی و دستگیری متهمین تا استرداد، دوره زمانی است که باید مرجع قضایی کشوری که آن متهم را دستگیر کرده تصمیم بگیرد که آن فرد را  استرداد کند یا خیر.

شیرزاد ادامه داد: این مسیر تصمیم‌سازی را پلیس بین‌الملل تهران با هماهنگی مجموعه قضایی و وزارت امور خارجه و دیپلماسی انتظامی که داشتیم طی کرده و مدارکی را خواستند که ارسال و بررسی‌هایشان انجام شد و خوشبختانه شاهد استرداد آنها هستیم.

[ad_2]

منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید