خانه اخبار جهان آلودگی هواحوزه تخصصی وزیر آموزش نیست پس اظهارنظر نکند

آلودگی هواحوزه تخصصی وزیر آموزش نیست پس اظهارنظر نکند

0
آلودگی هواحوزه تخصصی وزیر آموزش نیست پس اظهارنظر نکند

[ad_1]

|


۱۴۰۱/۱۱/۰۵ ۲۱:۳۰:۴۷

|

|


واکنش روزنامه جوان به پیشنهاد «محیرالعقول» یوسف نوری:روزنامه جوان نوشت: بهتر است آقایان در حوزه تخصصی خود اظهارنظر کنند؛ تشخیص تأثیر آلودگی هوا بر سلامت اقشار مختلف جامعه بر عهده وزارت بهداشت است و هرگونه تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها باید توسط کمیته اضطرار آلودگی هوا برابر قانون اعلام و اجرا شود.
آلودگی هواحوزه تخصصی وزیر آموزش نیست پس اظهارنظر نکند


|


۱۴۰۱/۱۱/۰۵ ۲۱:۳۰:۴۷

روزنامه جوان در واکنش به پیشنهاد «محیرالعقول» وزیر آموزش‌وپرورش مبنی بر دستکاری شاخص آلودگی برای تعطیلی مدارس از یوسف نوری خواست در حوزه تخصص خودش اظهارنظر کند.

به گزارش جوان، گاهی اوقات برخی مسئولان وقتی در جایگاه اظهار‌نظر قرار می‌گیرند، راه‌حل‌هایی آنچنان محیر‌العقول ارائه می‌دهند که همه را انگشت به دهان نگه می‌دارد. درست مانند راهکار پیشنهادی وزیر آموزش و پرورش برای جایگزینی تعطیلی مدارس در هنگام آلودگی هوا. یوسف نوری که در میانه بالا گرفتن اعتراض‌ها برای تعطیلات مداوم و یکهویی مدارس به عنوان تنها راهکار و تنها خروجی جلسه اضطرار آلودگی هوا احساس تکلیف کرده‌است، پیشنهاد داده برای مقابله با این تعطیلی‌ها استاندارد‌های شاخص آلودگی هوا را تغییر دهند! پیشنهاد عجیبی که با واکنش جدی رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت همراه بوده‌است.

این روزنامه سپس یادآور شده است: پیش از این نیز سمیه رفیعی، رئیس فراکسیون محیط‌زیست مجلس نسبت به اظهارات وزیر آموزش و پرورش برای عدم تعطیلی مدارس در هنگام آلودگی هوا واکنش نشان داده و گفته‌بود: «بهتر است آقایان در حوزه تخصصی خود اظهارنظر کنند؛ تشخیص تأثیر آلودگی هوا بر سلامت اقشار مختلف جامعه بر عهده وزارت بهداشت است و هرگونه تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها با توجه به شرایط آلودگی هوا و تشخیص دانشگاه علوم پزشکی باید توسط کمیته اضطرار آلودگی هوا برابر قانون اعلام و اجرا شود.»

 

[ad_2]

منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید