خانه اخبار جهان روزی که اینترنت مرد و زنده شد

روزی که اینترنت مرد و زنده شد

0
روزی که اینترنت مرد و زنده شد

[ad_1]

|


۱۴۰۱/۱۱/۰۵ ۲۲:۵۹:۵۵

|

|


مرور کوتاه «اعتمادآنلاین» بر خبرهای پنجم بهمن در چهاردقیقه:در روزی‌که ناگهان دل‌مان ریخت که مبادا باز اینترنت کاملا قطع شده، اعتمادآنلاین مهم‌ترین خبرهای روز پنجم بهمن ۱۴۰۱ را برای‌تان مرور کرده است. به این خبرها می‌توان اعتماد کرد.


روزی که اینترنت مرد و زنده شد


|


۱۴۰۱/۱۱/۰۵ ۲۲:۵۹:۵۵

در روزی‌که ناگهان دل‌مان ریخت که مبادا باز اینترنت کاملا قطع شده، اعتمادآنلاین مهم‌ترین خبرهای روز پنجم بهمن ۱۴۰۱ را برای‌تان مرور کرده است. به این خبرها می‌توان اعتماد کرد.

اینترنت مرد از بس که جان نداشت

حوالی ظهر بود که برای حدود ۲۰دقیقه اینترنت نیمه‌جانی که داریم به‌طور کامل از دست رفت و اختلال در سرعت اینترنت البته همچنان تا حالا به درازا کشیده.

نهادهای مسوول در دولت ماجرا را از سر وا کردند و گفتند که به‌دنبال علت این ماجرا هستند و اشاره‌ای هم داشتند به این موضوع غیرقابل باور که اختلال جهانی بوده است.

همین چندوقت پیش هم یکی پیدا شده بود و در صداوسیمای مملکت گفته بود رئیس‌جمهور آمریکا می‌تواند با یک دکمه کل اینترنت جهان را قطع کند و انتظار داشت ما باور کنید.

مدیرکل آن‌ها و رئیس ما

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت که برجام وضع بسیاربدی دارد و به دشوارشدن رابطه ایران و آژانس اشاره کرد.

اما رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان در یک گفت‌وگوی کوتاه گفت سدی در رابطه ایران و آژانس نیست و به‌تعلیق رفتن برجام تقصیر طرف مقابل است.

در روزهای آینده احتمالا مدیرکل آژانس به ایران سفر می‌کند و روشن می‌شود کدام طرف راست می‌گوید.

ما هم تحریم می‌کنیم

امروز هم از تحریم شنیدیم. وزارت خارجه کشورمان در پاسخ به تحریم‌های اخیر غرب به دلیل «نقض حقوق بشر» ۳۴ نهاد و مقام‌ اروپایی و بریتانیایی را تحریم کرد؛ به‌علت آن‌چه آن را «حمایت از تروریسم و گروه‌های تروریستی، تحریک و تشویق به اقدامات تروریستی و خشونت علیه مردم ایران، دخالت در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران، ترویج خشونت و ناآرامی در ایران، نشر اکاذیب و ترویج اطلاعات غلط در مورد ایران و نیز مشارکت در تشدید تحریم‌های ظالمانه علیه مردم ایران» نامیده.

رادیو «جی» فرانسه، گروه دوستان اسرائیل در پارلمان اروپا، شهردار پاریس، رئیس پلیس دورتموند آلمان و مدیر و سردبیر «شارلی ابدو»، نمایندگان چندین کشور عضو اتحادیه اروپا در پارلمان اروپا در این فهرست قرار گرفته‌اند.

قصه ساراها و فرزادها

سارا خادم الشریعه، استادبزرگ ایرانی شطرنج، با پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا دیدار کرده است.

خادم‌الشریعه پس از اینکه در مسابقات جهانی شطرنج در قزاقستان بدون حجاب شرکت کرد، از بازگشت به ایران خودداری کرد و همراه با خانواده‌اش در اسپانیا اقامت کرد.

فدراسیون کاراته هم تایید کرد که فرزاد رستمی، کاراته‌کای ایرانی به سوئیس پناهنده شده و قصد بازگشت به ایران را ندارد- او چندی ‌پیش پس‌از شرکت در مسابقات اوپن فرانسه دیگر به ایران برنگشت.

سایپا؟ نشد که نشد

طرح فروش فوری خودروهای شاهین و کوییک آر سایپا که ساعت ۲ و ۶ عصر دیروز با مشکل روبه‌رو شده و برپا نشده بود امروز هم با اختلال مواجه شد و این فروش فوق‌العاده، به‌شکلی عادی برهم خورد.

با تشدید مشکلات، شرکت سایپا اعلام کرد که فروش این دو محصول را به ساعت ۶ بعد از ظهر موکول کرده است، اما مشکل دسترسی و ثبت نام در سایت مرتفع نشد.

سایپا در اطلاعیه بعدی از ثبت نام از صبح امروز چهارشنبه خبر داد. اما امروز نیز دسترسی به سایت همچنان با مشکلاتی مواجه است.

 

[ad_2]

منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید