حکومت فعلی افغانستان یک واقعیت است و جهان باید آن را بپذیرد

0
74


|


۱۴۰۱/۱۱/۰۷ ۲۱:۱۵:۳۷

|

|

نروژ تنها کشور اروپایی است که خواهان تعامل با گروه طالبان است اما هنوز این گروه را به رسمیت نشناخته است.


نروژ : حکومت فعلی افغانستان یک واقعیت است و جهان باید آن را بپذیرد


|


۱۴۰۱/۱۱/۰۷ ۲۱:۱۵:۳۷

پال کلومان بکر، سرپرست سفارت نروژ در افغانستان در دیدار با امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه حکومت طالبان گفت که کشورش آماده روابط بلند مدت با افغانستان است.

به گزارش  ایرنا از خبرگزاری جمهور افغانستان، حافظ ضیا احمد معاون سخنگوی وزارت خارجه گروه طالبان در توئیتی نوشت: دو طرف در این دیدار روی کمک‌های بشردوستانه، امنیت، همکاری‌های اکتشافی و موضوعات سیاسی تبادل نظر کردند.

بکر گفته که کشورش مانند همیشه، اکنون هم آمادهٔ روابط بلند مدت با افغانستان است و تلاش می‌کند با افغان‌ها کمک کند. او افزوده که کشورش مصمم است تا برای تعامل سیاسی با افغانستان با شرکای بین‌المللی همکاری کند. وی گفته که حکومت فعلی افغانستان یک واقعیت است و جهانیان بایدبا آن واقع‌بینانه برخورد کنند.

متقی هم در این دیدار گفته که باید تلاش کنیم تا جهان و افغانستان را به هم نزدیک کنیم و کشور نروژ تجربهٔ خوبی درین امر دارد و می‌تواند نقش ایفا کند. وی افزوده که اقدامات جدید حکومت افغانستان باید ستوده شود و به آن پاسخ مثبت داده شود.

متقی گفت که ما پس از دهه‌ها درگیری، امنیت را تأمین کرده ‌ایم؛ و ضمن مبارزه موثربا داعش و مواد مخدر متعهد به ایجاد ثبات همه‌جانبه در کشور بوده و از خاک افغانستان به هیچ کشوری تهدیدی متوجه نشود.

سرپرست وزارت خارجه گروه طالبان افزوده استفاده از گزینه‌های فشار در افغانستان نتیجه‌ای ندارد و اکنون باید با همکاری با یکدیگر پیش برویم اما متأسفانه هنوز هم بعضی کشورها بر گزینه فشار اصرار دارند.

نروژ تنها کشور اروپایی است که خواهان تعامل با گروه طالبان اند اما هنوز این گروه را به رسمیت نشناخته است.

 منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید