فرانسه فراموش کرده مقابله با انتقاد از اسرائیل نقض مسلم اصل آزادی بیان است

0
89


|


۱۴۰۱/۱۱/۱۰ ۲۰:۰۴:۴۹

|

|


کنعانی:​سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به موضع غیرسازنده اخیر رئیس جمهور فرانسه اظهار داشت: متاسفانه مقامات برخی کشورهای اروپائی حقوق بشر را دستمایه بازیهای سیاسی برای مداخله در امور داخلی دیگر کشور ها قرار داده اند که ما این رویکرد مخرب را محکوم می کنیم.
فرانسه فراموش کرده مقابله با انتقاد از اسرائیل نقض مسلم اصل آزادی بیان است


|


۱۴۰۱/۱۱/۱۰ ۲۰:۰۴:۴۹

​سخنگوی وزارت امور خارجه نسبت به موضع ‌گیری اخیر رئیس جمهور فرانسه واکنش نشان داد.

به گزارش ایسنا، وی در این باره گفت: متاسفانه مقامات برخی کشورهای اروپائی حقوق بشر را دستمایه بازیهای سیاسی برای مداخله در امور داخلی دیگر کشورها قرار داده اند که ما این رویکرد مخرب را محکوم می کنیم.

ناصر کنعانی همچنین تصریح کرد: همان طور که بارها اعلام کرده‌ایم، سیاست اصولی  جمهوری اسلامی ایران همواره بر مسؤلیت پذیری و احترام و پایبندی به مبانی بنیادین حقوق بشر از جمله حفظ کرامت انسانی، مقابله با زور و دفاع از مظلوم مبتنی بوده است، این در حالی است که مدعیان دروغین حقوق بشر با پناه دادن به رهبران و اعضای گروه‌های تروریستی در کشور خود و حمایت از آنها و یا سکوت در برابر قتل عام روزمره فلسطینیان توسط رژیم کودک کش صهیونیستی و حمایت از متجاوز و اشغالگر، در نقض فاحش حقوق بشر سهیم و شریک هستند.

کنعانی در پایان گفت: متاسفانه فرانسه به بهانه دفاع از اصل آزادی بیان، واکنش مسلمانان علیه اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم و اعتقادات دینی خود را هجمه علیه لائیسیته می داند، اما فراموش کرده که مقابله با انتقاد از رژیم صهیونیستی، نوعی نقض مسلم اصل آزادی بیان است. بدیهی است که این تناقضات رفتاری و سیاست های دوگانه از نگاه مردم آزاده و مستقل جهان پنهان نبوده و نخواهد ماند.
منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید