هشدار سازمان جهانی بهداشت در خصوص خطر مرگ و میر ناشی از کرونا

0
92


|


۱۴۰۱/۱۱/۱۰ ۲۲:۵۳:۲۶

|

|

سازمان جهانی بهداشت در آخرین بیانیه خود اعلام کرده است که هنوز خطر مرگ و میر کرونا وجود دارد.


هشدار سازمان جهانی بهداشت در خصوص خطر مرگ و میر ناشی از کرونا


|


۱۴۰۱/۱۱/۱۰ ۲۲:۵۳:۲۶

سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه طی بیانیه‌ای اعلام کرد ویروس کرونا و شیوع این بیماری همچنان یک وضعیت اضطراری عمومی در جهان است و هنوز وضعیت شیوع کرونا در مرحله ی گذار است.

به گزارش ایرنا، به نقل از ای بی سی نیوز، کمیته اضطراری مقررات بین المللی بهداشت روز جمعه برای تجزیه و تحلیل داده‌ها در مورد وضعیت همه‌گیری تشکیل جلسه داد.

در بیانیه سازمان جهانی بهداشت به نقل از دکتر تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر کل این سازمان آمده است که ویروس کرونا در یک نقطه گذار است و هنوز باید موارد ایمنی در کشورها اجرا شود.

او در سخنرانی خود در نشست اخیر سازمان ملل اعلام کرد که هنوز خطر کرونا در جهان وجود دارد و این ویروس در رده اورژانس سازمان جهانی بهداشت قرار دارد.

به گفته تدروس، در دوره همه‌گیری اومیکرون، گونه اخیر جهش یافته ویروس کووید۱۹ نزدیک به ۷۰هزار مرگ و میر در سراسر جهان گزارش شده است ولی فعلا وضعیت مناسب است.

دکتر جان براونشتاین، اپیدمیولوژیست و عضو ارشد سازمان جهانی بهداشت نیز وضعیت همه گیری کرونا را در حالت هشدار اعلام کرد و گفت: خطر مرگ و میر ناشی از کرونا وجود دارد.

براونشتاین گفت: اگر به داده‌های مربوط به مرگ‌ومیرها نگاه کنید، ما همچنان شاهد مرگ دوبرابر تعداد افراد مبتلا به کووید نسبت به آنفولانزا در هر فصل هستیم.منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید