خانه اقتصادی پرداخت سهم عمده ای از وام ازدواج در کشور توسط بانک ملی ایران

پرداخت سهم عمده ای از وام ازدواج در کشور توسط بانک ملی ایران

0

[ad_1]

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

    بانک ملی ایران طی ده ماه امسال سهم عمده و نقش قابل توجهی در پرداخت وام های قرض الحسنه ازدواج به جوانان و خانواده های واجد شرایط در شبکه بانکی داشته است.

به گزارش انتخاب به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، وام ازدواج در این بانک از ابتدای سال تا پایان دی ماه بی وقفه پرداخت شده است که بر این اساس طی این مدت بیش از 154 هزار جوان ایرانی با وام ازدواج بانک ملی ایران به خانه بخت رفتند.

بر این اساس، بانک ملی ایران با رویکرد حمایت از ازدواج جوانان از ابتدای فروردین ماه سال جاری تا پایان دی اعتباری به ارزش 214 هزار و 795 میلیارد ریال در راستای پرداخت وام ازدواج به 154هزار و 836 نفر صرف کرده است که به طور متوسط روزانه در این مدت 516 نفر از این تسهیلات بهره مند شده اند.

بانک ملی ایران در همین مدت 45 هزار و 680 میلیارد ریال وام قرض الحسنه فرزندآوری به 110 هزار و 210 متقاضی پرداخت کرده است.

لازم به ذکر است براساس آمارهای موجود پرداخت وام ازدواج توسط بانک ملی ایران (صندوق پس انداز ملی ایران) به جوانان و واجدین شرایط طی ده امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

گفتنی است، این بانک طی سال گذشته یک سوم از کل وام های قرض الحسنه ازدواج را در شبکه بانکی پرداخت کرده است.

اکنون براساس قوانین بالادستی سقف وام قرض الحسنه ازدواج در سال جاری برای هر یک از زوجین یک میلیارد و دویست میلیون ریال با دوره بازپرداخت ۱۰ساله و نرخ چهار درصد کارمزد از سوی بانک ملی ایران پرداخت می شود.

متقاضیانی که تاریخ عقد آنها بعد از ۰۱/‏۰۱/‏۱۳۹۷‬ باشد و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند، می توانند برای دریافت وام مذکور اقدام کنند.

[ad_2]

منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید