شمشیرباز ایران در بین برترین‌های جام‌جهانی لهستان

0
65کد خبر : ۱۸۶۹۸۴۹ |
۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۵ |
۳۸ بازدید |

۰
دیدگاه


از ملی‌پوش شمشیربازی ایران در جام‌جهانی سابر لهستان تقدیر شد.

شمشیرباز ایران در بین برترین‌های جام‌جهانی لهستان

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از ایسنا، جدول انفرادی جام‌جهانی شمشیربازی سابر لهستان به پایان رسید و بازیکن کشور میزبان قهرمان مسابقات شد.

کریستوف کازکوسکی از لهستان در فینال جام جهانی لهستان با نتیجه ۱۵ بر ۱۳ ساندرو بازادزه شمشیرباز مطرح گرجستان را شکست داد و به قهرمانی رسید. 
میکله گالو و لویجی سامله از ایتالیا مدال برنز مشترک را گرفتند. 

شمشیرباز لهستان در مرحله یک‌چهارم نهایی، فرزاد باهر ملی‌پوش ایران را با نتیجه ۱۵ بر ۱۲ شکست داد. باهر نیز در رده هشتم جام جهانی قرار گرفت.

در مراسم اهدای مدال، علاوه‌بر چهار نفر اول مسابقات که مدال و کاپ‌های خود را دریافت کردند، به نفرات پنجم تا هشتم هم کاپ اهدا شد که یکی از این کاپ‌ها به باهر ملی‌پوش ایران رسید. 
باهر در این جام جهانی توانست عملکرد خوبی از خود نشان دهد و بازیکنان خوبی از جمله هامر آمریکایی نایب‌قهرمان المپیک ریو را شکست داد. با توجه به این‌که باهر در مسابقات قبلی نهایتا در مرحله یک‌شانزدهم نهایی می‌آمد، حضور او در بین هشت نفر برتر مسابقات، اتفاق خوبی برای این بازیکن محسوب می‌شود. 
او همچنین در این مسابقات بالاتر از شمشیربازان مطرحی چون گو بونگیل کره‌ای (دارنده مدال المپیک و قهرمانی جهان) و آرون ژیلاگی مجارستانی(قهرمان سه دوره المپیک) قرار گرفت.  

علی پاکدامن و محمد رهبری دیگر بازیکنان ایران در مرحله یک‌شانزدهم نهایی و محمد فتوحی در مرحله یک سی‌ودوم نهایی حذف شدند.  

*رنکینگ سابریست‌های ایران در جام جهانی لهستان:
۸- فرزاد باهر
۱۹- علی پاکدامن
۳۲- محمد رهبری 
۴۴- محمد فتوحیمنبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید