ارتفاع برف در شهر چلگرد کوهرنگ هم سطح با پشت‌بام واحد‌های مسکونی است

0
94


|


۱۴۰۱/۱۱/۲۷ ۱۳:۵۵:۰۸

|

|


شهباز اکبری، فرماندار کوهرنگ:فرماندار کوهرنگ اعلام کرد که ارتفاع برف در شهر چلگرد کوهرنگ هم سطح با پشت‌بام واحد‌های مسکونی است و ۲۰ هزار نفر نیاز به مواد غذایی و وسایل گرمایشی دارند.


ارتفاع برف در کوهرنگ هم سطح پشت‌بام‌هاست/ ۲۰ هزار نفر نیاز به مواد غذایی و وسایل گرمایشی دارند


|


۱۴۰۱/۱۱/۲۷ ۱۳:۵۵:۰۸

شهباز اکبری، فرماندار کوهرنگ در نشست ستاد مدیریت بحران این استان افزود: بارش سنگین برف راه ارتباطی ۲۳۵ روستا را در شهرستان مسدود کرد که تاکنون راه ارتباطی تعدادی از این روستا بازگشایی شده اما همچنان راه ارتباطی ۱۱۰ روستا مسدود است.

 به گزارش ایرنا، وی ادامه داد: ارتفاع برف در شهر چلگرد ۲ و نیم متر و در برخی نقاط مرتفع و بلند به چهار متر می‌رسد به طوری‌که ارتفاع برف در برخی نقاط هم سطح با پشت‌بام واحدهای مسکونی است.

فرماندار کوهرنگ از رهاسازی ۳۰۰ خودرو و اسکان اضطراری ۵۰ خانوار در این شهرستان خبر داد و گفت: بارش برف منجر به تخریب برخی واحدهای مسکونی با بافت فرسوده شده است.

اکبری خاطرنشان کرد: طی روزهای اخیر قطعی برق در ۴۰ نقطه، قطعی آب در ۳۵ منطقه و قطعی مخابرات در ۲ بخش رخ داد که این مشکلات در حال حاضر مرتفع شده است.

وی با اشاره به خطر وقوع سیلاب در شهرستان با اشاره به بارش شدید باران اظهار داشت: بارش شدید باران باعث آبگرفتگی در برخی نقاط شهری و روستایی شهرستان شده است.

اکبری نیاز به دستگاه‌ها و تجهیزات زمستان را از مهمترین نیازمندی های این شهرستان برشمرد و افزود: دستگاه‌های موجود بسیار فرسوده است و نیاز به بروزرسانی تجهیزات داریم.

وی خاطرنشان کرد: نیاز به آرد و لباس گرم زمستانی از دیگر نیازمندی های شهرستان است.

فرماندار شهرکرد گفت: در بخش لاران ارتفاع برف در برخی مناطق به ۱۱۰ سانتی‌متر رسیده است و همین موضوع منجر به انسداد راه ۶ روستا با مرکز شهرستان شده است.

عبدالعلی ارژنگ نیز در این نشست اظهار داشت: محور فرعی ارجنک به مرغملک هم مسدود است که در اسرع وقت بازگشایی می شود.

وی تصریح کرد: بارش باران سبب آبگرفتگی در برخی نقاط شهری و تخریب سازه‌های ناایمن شده است.

ارژنگ کمبود امکانات و تجهیزات برف‌روبی را از مهمترین چالش های این شهرستان عنوان کرد و گفت: امید است این چالش یک بار برای همیشه برطرف شود تا در مواقع بحرانی با مشکل و تنگنا مواجه نباشیم.

فرماندار فارسان نیز در این نشست از آسیب برف به ۱۰۶ واحد مسکونی در این شهرستان خبر داد و گفت: در این حوادث سه نفر با ریزش آوار روبرو شدند که به مراکز امدادی انتقال داده شدند.

سیدهادی صالحی افزود: در حال حاضر ۸۶ خانواده با کمبود اقلام زیستی روبرو هستند و ۱۴ خانوار اسکان اضطراری داده شدند.

وی همچنین از ایجاد ۱۲۰ میلیارد تومان خسارت به زیرساخت های این شهرستان در پی بارش برف و باران خبر داد و گفت: ۱۸ مدرسه نیز تخریب شده و سقوط بهمن نیز در چند نقطه گزارش شده است.

فرماندار فارسان خاطرنشان کرد: ۱۸ گروه جهادی برای کمک رسانی به مردم در شهرستان آماده به کار هستند و در حال حاضر آب و برق و گاز در تمامی نقاط شهرستان وصل است.

مقرر بود تا نشست ستاد مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری با حضور وزیر کشور برگزار شود که به سبب شرایط جوی نامساعد هواپیمای حامل وزیر موفق به فرود نشد و به تهران بازگشت.

بارش برف از روز یکشنبه در چهارمحال و بختیاری آغاز و بنابر اعلام هواشناسی بارش ها تا پایان روز پنجشنبه ادامه دارد.

 منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید