با حکم دادگاه: ناصر الخلیفی از اتهام رشوه تبرئه شد

0
67کد خبر : ۱۸۷۰۸۳۷ |
۲۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۷ |
۹۴۱ بازدید |

۰
دیدگاه


دادگاه عالی ورزش اعلام کرد که ناصر الخلیفی، رییس باشگاه پاری سن ژرمن، از اتهام پرداخت رشوه تبرئه شده است.

با حکم دادگاه: ناصر الخلیفی از اتهام رشوه تبرئه شد

به گزارش “ورزش سه”، دادگاه عالی ورزش وظیفه رسیدگی به پرونده اتهام پرداخت رشوه از سوی الخلیفی را برعهده داشت و در طول این مدت تحقیقات بسیاری در این زمینه انجام شد.

گفته می‌شد که او مبالغی را برای گرفتن میزبانی مسابقات جهانی دو و میدانی به رییس فدراسیون بین المللی این کشور پرداخت کرده و به همین دلیل شکایتی علیه او مطرح شده بود.

فرانسس اسپینر، وکیل الخلیفی، با انتشار بیانیه‌ای از رای دادگاه ابراز خوشحالی کرد و گفت:« من بسیار از این تصمیم خوشحال هستم چون کاملا مطابق قانون است. به یاد دارم که آقای الخلیفی بارها هر اتهامی را رد کرده بودند.»

این دادگاه در حکمی روز چهارشنبه به صورت رسمی ابلاغ شد اعلام کرده که هیچ ارتباط مشخص و قابل تاییدی در زمینه فساد مالی و پرداخت رشوه در فرانسه به ثبت نرسیده است.

این اتهام به دلیل دو پرداخت ۳٫۵ میلیون دلاری در سال ۲۰۱۱ از شرکت اوریکس قطر اسپورت که به خالد الخلیفی، برادر رییس پی اس جی، تعلق دارد به شرکت بازاریابی ورزشی که متعلق به پاپا ماساتا دیاک، پسر رییس سابق فدراسیون دو و میدانی، مطرح شده بود.

بسیاری معتقد بودند که این دو پرداخت به منظور رشوه برای کسب حمایت رییس فدراسیون بین المللی دو و میدانی و اهدای میزبانی به کشور قطر بوده است.

ناصر الخلیفی سال گذشته نیز به دلیل فساد مالی در زمینه فروش حق پخش تلویزیونی جام جهانی ۲۰۲۶ و جام جهانی ۲۰۳۰ از سوی دادگاهی در سوئیس محاکمه شده و در آن پرونده هم تبرئه شده بود.منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید