روز تحریم‌ها

0
72


|


۱۴۰۱/۱۲/۰۱ ۲۲:۴۰:۲۲

|

|


مرور کوتاه اعتمادآنلاین بر خبرهای روز اول اسفند در چهار‌دقیقهاعتمادآنلاین، مهم‌ترین خبرهای روز را برای‌ شما مرور کرده است. به این خبرها می‌توان اعتماد کرد.


روز تحریم‌ها


|


۱۴۰۱/۱۲/۰۱ ۲۲:۴۰:۲۲

در روزی‌که اروپا پنجمین بسته تحریمی را علیه مقام‌ها و نهادهای جمهوری‌اسلامی اعمال کرد، اعتمادآنلاین، مهم‌ترین خبرهای روز را برای‌ شما مرور کرده است. به این خبرها می‌توان اعتماد کرد.

تحریم ولی نه در آن حد…

در بروکسل، شماری از مخالفان جمهوری‌اسلامی، تجمع اعتراضی برپا کردند تا از  اتحادیه اروپا بخواهند که سپاه پاسداران را در فهرست تروریستی این اتحادیه قرار دهد.

کمی بعد ولی وزیرخارجه آلمان گفت که تروریستی اعلام‌شدن سپاه در اروپا بستر حقوقی لازم را ندارد.

اما جز این حرف، اتحادیه اروپا، رسما اعلام کرد که دونهاد وابسته به نیروی انتظامی و ۳۲چهره سیاسی، قضایی و نظامی را در ایران بابت برخوردها با اعتراض‌های اخیر تحریم کرده است- نشانه‌ دیگری از حادترشدن اختلاف میان ایران و اروپا که البته هنوز تا تروریست‌خواندن سپاه فاصله دارد.

انگلیس هم امروز  هم کاردار سفارت ایران در لندن را بابت ماجرای   تلویزیون ایران‌اینترنشنال احضار کرد و هم چند چهره وابسته به نهادهای جمهوری‌اسلامی را تحریم کرد.

و سرانجام دلار ۵۰هزاری

بر اساس گزارش‌ها نرخ دلار در بازار آزاد با ثبت رکوردی جدید به بالای ۵۰ هزار تومان رسید. هرچند در اواخر روز به کانال ۴۹هزارتومانی بازگشت.

نرخ یورو به ۵۳ هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت هر سکه بهار آزادی (طرح جدید) هم به بالای ۲۹ میلیون تومان رسید.

اعتراض‌ جلوی مخابرات

کارکنان و بازنشستگان مخابرات در تهران، اهواز و  چندشهر دیگر در برابر اداره‌های مخابرات دست به تجمع زدند.

آن‌ها به فریزشدن امتیازات رفاهی، تاخیر در پرداخت مطالبات و پرداخت نشدن هزینه‌های درمانی اعتراض کردند.

ناگهان بایدن در اوکراین

بایدن خیلی ناگهانی، در آستانه سالگرد حمله روسیه به اوکراین، به کیف، پایتخت اوکراین، رفت و با همتای اوکراینی‌اش دیدار کرد.

وسرانجام فولاد خوزستان امشب در دور یک‌هشتم پایانی لیگ قهرمانان فوتبال آسیا، با تک گل ساسان انصاری الفیصلی عربستان شکست داد ولی خبر آمد که نکونام، سرمربی فولاد، از سمتش کناره گرفته استمنبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید