احساس غم و ماتم داریم؛ برای اتحاد مردم اسرائیل نگرانیم

0
56


|


۱۴۰۱/۱۲/۰۳ ۱۵:۰۳:۰۰

|

|


اسحاق هرتزوگ، رئیس اسرائیل:رئیس رژیم اسرائیل بعد از تصویب اصلاحات قضایی در پارلمان، اذعان کرد: «احساس غم و ماتم داریم و برای اتحاد مردم اسرائیل نگرانیم».
احساس غم و ماتم داریم؛ برای اتحاد مردم اسرائیل نگرانیم


|


۱۴۰۱/۱۲/۰۳ ۱۵:۰۳:۰۰

اسحاق هرتزوگ رئیس رژیم صهیونیستی در واکنش به تصویب طرح کابینه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر کابینه تل‌آویو برای اصلاحات سیستم قضایی در کنست و افزایش تنش‌ها، ضمن ابراز نگرانی عمیق خود گفت: «ماتم‌زده‌ام».

به گزارش فارس و بر اساس گزارش پایگاه خبری «آی۲۴»، هرتزوگ در این باره گفت: «احساس غم و اندوه دارم، زیرا بسیاری از شهروندان ما از همه اقشار جامعه اسرائیل که به این ائتلاف [کابینه نتانیاهو] رای دادند و بسیاری دیگر که رای نداده‌اند، نگران اتحاد مردم هستند».

رئیس رژیم صهیونیستی پس از تصویب روز گذشته در قرائت اول در مورد طرح اصلاحات سیستم قضایی تل‌آویو، اظهاراتی را بیان کرد. او در اظهارنظری قابل توجه از خوشحالی نتانیاهو پس از تصویب طرح اصلاحات در اولین قرائت، که گفته بود امروز «روز بزرگی است»، انتقاد کرده و خاطرنشان کرد که «روز سختی بود»!.

هرتزوگ احساس غالب شهرک‌نشینان صهیونیست را احساساتی غم‌انگیز در یک روز سخت» توصیف کرده و گفت: «احساس ماتم داریم، نه جشن.. احساس غم و اندوهی که بسیاری از شهروندان ما از همه اقشار جامعه اسرائیل را نگران اتحاد مردم کرده است. 

رئیس رژیم اشغالگر باری دیگر لزوم گفت‌وگو تاکید کرده و افزود: ما باید تمام تلاش خود را انجام دهیم تا پس از این نتیجه کنست، مذاکرات برای رسیدن به یک طرح مورد توافق ادامه یابد؛ مذاکراتی که ما را از این دوره دشوار به دوره توافقی براساس اصلاحات قانون اساسی هدایت کند.

هرتزوگ درخواست قبلی خود برای توقف این اصلاحات را تکرار خاطرنشان کرد: فرصت هم‌اکنون وجود دارد. جدیت خود را با گفت‌وگو ثابت کنید. من خطوط کلی را روی میز گذاشته‌ام و در مورد آن‌ها صحبت کرده‌ام و این خطوط کلی، خطوط کلی درستی هستند تا به راه‌حلی برای شکاف عمیقی برسیم که جامعه اسرائیل را از هم جدا می‌کند.
منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید