روز رویای کنترل گرانی

0
64


|


۱۴۰۱/۱۲/۰۲ ۲۲:۵۵:۵۹

|

|


مرور کوتاه اعتمادآنلاین بر خبرهای روز دوم اسفند در چهار‌دقیقهاعتمادآنلاین، مهم‌ترین خبرهای روز را برای‌ شما مرور کرده است. به این خبرها می‌توان اعتماد کرد.


روز رویای کنترل گرانی


|


۱۴۰۱/۱۲/۰۲ ۲۲:۵۵:۵۹

در روزی‌که دولت با بوق‌وکرنای مرکز تبادل ارز و طلا کوشید بازار را کنترل کند، اعتمادآنلاین، مهم‌ترین خبرهای روز را برای‌ شما مرور کرده است. به این خبرها می‌توان اعتماد کرد.

می‌خواهند کنترل کنند اما…

امروز هم به سیاق روزگار دولت‌های پیشین، دولت مستقر کوشید با یک نهاد جدیدالتاسیس، کاهش روزافزون ارزش ریال را کنترل کند؛ این‌بار مرکز مبادله ارز و طلا.

 اولین نرخ برای معامله دلار مرکز ۴۱ هزار و ۵۴۹ تومان و نرخ حواله را ۳۶ هزار و ۱۳۰ تومان گزارش شده

هدف از ایجاد این مرکز که بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار راه‌اندازی شده «ایجاد مرجعیت قیمت، افزایش حجم معاملات رسمی و سهولت دسترسی متقاضیان بازار ارز و طلا» اعلام شده است- همین فردا بازار آزاد روشن می‌کند این ترفند چه‌قدر کارآمد است.

البته وزیر اقتصاد می‌گوید «بدخواهان مردم ایران از طریق هراس‌آفرینی و القای انتظارات تورمی» باعث افزایش قیمت ارز شدند.

در همین مسیر، آن‌چه قرارگاه امنیت غذایی نامیده می‌شود، طرح برخورد با گران‌فروشی گوشت قرمز در سراسر کشور را آغاز کرده است- همین فردا معلوم می‌شود گوشت از ۵۰۰هزارتومان هم گران‌تر می‌شود یا نه.

در همین روز  امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه، گفت «ما امروز از قدرت منطقه‌ای هم عبور کرده‌ایم» اما «دشمن تشخیص داده است ما خاکریز ضعیفی به‌ نام اقتصاد داریم و از این ناحیه به ما حمله می‌کند.»

برجام دیگر جزء گزینه‌ها نیست…

وزیر خارجه آمریکا  امروز در یونان درباره آخرو عاقبت مساله ایران گفت: «ما متعهد به امنیت اسرائیل هستیم. ما همراه با هم به این موضع متعهدیم که ایران نباید به سلاح هسته‌ای برسد این خبر تازه‌ای نیست. تمام گزینه‌ها روی میزند. ما این را هم روشن کرده‌ایم که برجام در بین گزینه‌ها نیست.»

آقای بلینکن همچنین گفت بهترین راه برای حل مسئله هسته‌ای ایران دیپلماسی است اما ایران وارد گفتگویی معنی‌دار نمی‌شود.

ماجرای شارمهد

قوه‌قضائیه اعلام کرد که جمشید شارمهد را به اعدام محکوم کرده است. آلمان هم به این حکم اعتراض کرد.

جمشید شارمهد، متهم دوتابعیتی ایرانی- آلمانی به سرکردگی یک جریان تروریستی به نام تندر(انجمن پادشاهی ایران) متهم است.

 

و سرانجام این‌که در روز رویای کنترل گرانی، احمد جنتی ۹۶ساله هم خواست که به لحاظ اقتصادی به داد مردم رسیده شود و گرانی‌ها کنترل شود. او باز رئیس مجلس خبرگان شد.

 

 منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید