بیانیه ضدایرانی وزارت خارجه آمریکا علیه ایرانی درباره حقوق بشر

0
93


|


۱۴۰۱/۱۲/۰۹ ۰۸:۳۰:۴۵

|

|

وزارت‌ امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای درباره آغاز پنجاه‌ودومین نشست شورای حقوق بشر، ادعایی را درباره امور داخلی ایران تکرار کرد.
بیانیه ضدایرانی وزارت خارجه آمریکا علیه ایرانی درباره حقوق بشر


|


۱۴۰۱/۱۲/۰۹ ۰۸:۳۰:۴۵

وزارت امور خارجه آمریکا در بخشی از بیانیه‌ای درباره آغاز نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو که در وبگاه آن منتشر شده است، به برخی موضوعات از جمله امور داخلی ایران اشاره کرده و از آن‌ها به عنوان چالش یاد کرد.

به گزارش ایسنا، در این بیانیه آمده است: به ندرت دوره‌ای بوده است که اجرای تعهدات‌مان نسبت به حقوق بشر تا این اندازه فوریت داشته باشد. چالش‌های بسیاری وجود دارند و از جمله آن‌ها تداوم جنگ بی‌رحمانه و متجاوزانه روسیه در اوکراین و جنایت علیه بشریت در این کشور، سرکوب شنیع زنان و دختران توسط طالبان، نسل‌کشی ادامه‌دار جمهوری خلق چین در شین‌جیانگ است.

در این بیانیه هم‌چنین با اشاره به ناآرامی‌های اخیر ایران خواستار توقف برخورد با شرکت‌کنندگان در اعتراضاتی که آن را « مسالمت‌جویانه‌»  خوانده، «به ویژه با زنان و دختران» شده و تاکید کرده است: ایرانی‌ها حق آزادی و برابری دارند.

وزارت امور خارجه آمریکا افزود: ما باید در زمینه تمامی این اقدامات با نیرویی تازه وارد عمل شویم. اکنون، بیش از هر زمان دیگری، شورای حقوق بشر باید هر کاری که لازم است در حمایت از منشور سازمان ملل و اعلامیه جهانی حقوق بشر انجام دهد. جهان‌ نظاره‌گر است.
منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید