بهترین سال تکراری‌ترین اسم تاریخ لیگ برتر!

0
68کد خبر : ۱۸۷۳۴۱۲ |
۱۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۱ |
۹۳۷ بازدید |

۰
دیدگاه

قدرت جدید رحمتی، پاک کردن گذشته پرافتخار:


سید مهدی رحمتی حالا سرمربی شده و دیگر نمی‌خواهد اشتباهات فاحش دوران بازیگری خود را تکرار کند.

بهترین سال تکراری‌ترین اسم تاریخ لیگ برتر!

به گزارش “ورزش سه”، از همان فصول پایانی لیگ آزادگان و در ترکیب فجر سپاسی بود که به نظر سید مهدی رحمتی وقتی حتی هنوز ۲۰ سال هم نشده بود، لباس شماره یک این تیم ستاره ساز را از آن خود کرده و از آن روز و تا ۱۹ دوره لیگ برتر، اسم این دروازه بان بلندقامت در تمامی ادوار این مسابقات همیشه به گوش خورد. انتقال به سپاهان در سال ۸۳ فرجام چندان خوشی برای سید مهدی رحمتی نداشت و احتمالا از آن روزها تنها خاطرات اشتباهات عجیب این سنگربان جوان در ذهن مانده است. حضور در ترکیب استقلال نیز چندان شرایط را برای او عوض نکرد و در رقابت با وحید طالب لو، این سید مهدی رحمتی بود که در نهایت بعد از دو فصل چاره ای جز ترک استقلال نداشت.

اما در روزهایی که چندان نامی از او شنیده نمی شد، درخشش غیرمنتظره رحمتی در مس کرمان حتی او به را تبدیل به دروازه بان شماره یک تیم ملی و علی دایی کرد. در ادامه سید مهدی انگار قصد داشت تمام خاطرات تلخ و ناکامی های گذشته را پاک کند. پس با سپاهان و با فتح عناوین قهرمانی متعدد، بی رقیب تبدیل به بهترین دروازه بان ایران شد و با بازگشت به استقلال، قهرمانی در لیگ برتر را با این تیم جشن گرفت.

به جز یک فصل تبعید به پیکان و دوباره بازگشت به استقلال، تقریبا برای نزدیک به یک دهه در ترکیب آبی پوشان فوق العاده ظاهر شده و نام خود را به عنوان یکی از بهترین سنگربانان تاریخ این باشگاه مطرح کرد. اما یک اتفاق عجیب و به نظر دخالت در نام پنالتی زن دربی فروردین ۹۸، باعث شد رابطه سید مهدی رحمتی با هواداران استقلال شکرآب شود و در نهایت یک فصل حضور در پدیده، پایان دو دهه درخشان او در ادوار مختلف لیگ برتر را رقم زد.

1807499

اما خیلی زودتر از آنچه تصور می شد شاهد حضور سید مهدی رحمتی روی نیمکت مربیگری بودیم و او تقریبا این حرفه را با پایان دوران بازیگری خود روشن کرد. بعد از حضوری نافرجام و نه چندان طولانی روی نیمکت پدیده، حدود یک سال قبل بود که خبر توافق این سرمربی جوان با باشگاه آلومینیوم اراک مطرح شد. تیمی که در سال های اخیر و به لطف نتایج درخشان در مقابل مدعیان کسب عنوان قهرمانی، تبدیل به تیمی مطرح در لیگ برتر شده و نگاه بسیاری را بع خود خیره می کند.

علیرغم شکست در دیداری نزدیک در فینال جام حذفی برابر نساجی، فصل جدید برای سید مهدی رحمتی و آلومینیوم بسیار خوب آغاز شد. در همین هفته های اخیر، این باشگاه موفق به متوقف کردن مدعیانی چون گل گهر، تراکتور، پرسپولیس و سپاهان شده و جالب اینجاست در هیچ کدام از این دیدارهای دشوار برابر رقبای پرستاره، تیم ضعیف تر زمین نبوده است.

1807501

نمایش چند هفته قبل آلومینیوم برابر پرسپولیس در تهران اوج هوشمندی سید مهدی رحمتی در رده مربیگری بود. از همین کنار زمین مشخص بود این سرمربی جوان بارها از فول بک های خود می خواهد به فضای پشت مدافعان کناری پرسپولیس حمله کنند و با همین روش بود که میلاد فخرالدینی در نیمه اول زمینه ساز اخراج علیرضا بیرانوند شده و جریان بازی را به سود تیمش تغییر داد. در بازی برابر سپاهان، تیم سید مهدی رحمتی به خوبی مدافعان کناری موثر حریف را متوقف کرده و به عنوان مثال حتی اجازه یک نفوذ موفق به رامین رضاییان را نداد تا ژوزه مورایس چاره ای جز تعویض بازیکنان کلیدی خود نداشته باشد.

اگر پیام نیازمند درون دروازه سپاهان نبود، به نظر آلومینیوم می توانست در بازی مقابل این تیم پیروز شود و فراموش نکنیم آنها در ورزشگاه آزادی در برابر پرسپولیس نیز بهترین شانس بازی را در دقایق پایانی از دست داده و مغلوب درخشش احمد گوهری شدند.

سبک بازی تیم سید مهدی رحمتی دفاع متراکم، بازی مستقیم و اتکا به ضدحملات است و آنها در بازی برابر سپاهان و در روزی که فقط یک موقعیت گلزنی به حریف دادند، دوباره ثابت کردند به خوبی راه متوقف کردن تیم های بزرگ را بلد هستند. در ابتدای فصل اخباری در مورد احتمال حضور سید مهدی رحمتی روی حتی نیمکت استقلال نیز منتشر شد و در ادامه مدیر وقت باشگاه نیز این خبر را تایید کرد. ادامه این روند می تواند رحمتی را به آرزوهای بزرگش برساند و او حداقل در اولین فصل کامل حضور خود روی نیمکت در لیگ برتر، تیمی ساخته که بالاتر از داشته هایش بازی می کند.

1807500

علیرغم اشتباهات بزرگ مانند خداحافظی بدموقع از تیم ملی و احتمالا از دست دادن فرصت حداقل بازی در یک جام جهانی، سید مهدی رحمتی در دو دهه اخیر یکی از اسامی پرتکرار و همیشه ثابت فوتبال باشگاهی ایران بوده است.

مردی که رکوردهای فراوانی از جمله چهار قهرمانی در لیگ برتر، رکورددار کلین شیت در تیم ملی و لیگ برتر و دربی و افتخارات فراوانی از این دست را به خود اختصاص داده و با ادامه این روند، می تواند در مربیگری نیز در سال های آتی به عناوین مشابهی دست پیدا کند. قطعا آرزوهای سید مهدی رحمتی در رده مربیگری منتهی فقط به حضور روی نیمکت آلومینیوم نیست و شاید او در فصول آتی پیشنهادات جذابی از تیم های مطرح لیگ برتر را نیز پیش روی خود ببیند. کسی که اشتباهات فاحش در تصمیم گیری کم نداشت و می توانست خیلی بالاتر از این هم بایستد.منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید