پوتین به سیم آخر زده/ استفاده از موشک‌های ضدناو علیه مناطق مسکونی+ عکس

0
80


|


۱۴۰۱/۱۰/۲۶ ۰۵:۰۵:۰۰

|

|

فرماندهی نیروی هوایی اوکراین در فیسبوک نوشت که پدافند هوایی اوکراین قادر به سرنگونی موشک‌های خا-۲۲ نیست. روسیه از این نوع موشک در حمله اخیر به شهر «دنیپرو» در اوکراین استفاده کرد./


پوتین به سیم آخر زده/ استفاده از موشک‌های ضدناو علیه مناطق مسکونی+ عکس


|


۱۴۰۱/۱۰/۲۶ ۰۵:۰۵:۰۰

فرماندهی نیروی هوایی اوکراین در فیسبوک نوشت که پدافند هوایی اوکراین قادر به سرنگونی موشک‌های خا-۲۲ نیست. روسیه از این نوع موشک در حمله اخیر به شهر «دنیپرو» در اوکراین استفاده کرد

اما این موشک چه ویژگی خاصی دارد؟

موشک خا-۲۲، یک موشک ضد کشتی بزرگ و دوربرد است که توسط  اتحاد جماهیر شوروی ساخته شده است. این موشک برای استفاده علیه ناوهای هواپیمابر یا سایر اهداف زمینی به کار می‌رود. 

این موشک از سوخت مایع استفاده می‌کند و با سرعتی حدود  ۴ ماخ (۵ هزار کیلومتر بر ساعت) بر روی هدف فرود می‌آید. 

اولین استفاده رزمی از این موشک در جریان تهاجم روسیه به اوکراین در سال ۲۰۲۲ گزارش شد. در ۱۱ مه ۲۰۲۲، ویدئویی در اینترنت منتشر شد که نشان می داد یک بمب افکن استراتژیک  نیروی هوایی روسیه یک جفت موشک Kh-22 یا Kh-32 را به سمت اهدافی در اوکراین پرتاب می کند.

وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد که روسیه احتمالا از موشک های ضد کشتی مانند Kh-22 علیه اهداف زمینی استفاده می کند. چنین موشک‌هایی «بسیار نادرست هستند و بنابراین می‌توانند خسارات جانبی و تلفات شدیدی ایجاد کنند»

در ۱۴ ژانویه ۲۰۲۳، یک Kh-22 به یک ساختمان آپارتمان ۹ طبقه در دنیپرو برخورد کرد و بخش اعظم ساختمان را ویران کرد و آتش سوزی بزرگی را آغاز کرد. در این حمله حداقل ۲۱ غیرنظامی کشته و ۷۱ نفر زخمی شدند.

 

799px-Raduga_Kh-22__side_view

 

800px-X-22_under_Tu-22M3

 منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید