خانه اخبار جهان چرا بازار ربع‌سکه رونق گرفت؟

چرا بازار ربع‌سکه رونق گرفت؟

0
چرا بازار ربع‌سکه رونق گرفت؟

[ad_1]

|


۱۴۰۱/۱۱/۰۸ ۲۳:۲۰:۵۵

|

|

تداوم عرضه ربع‌سکه در بورس کالا، روند کاهش قیمت‌ها در بازار سکه و طلا که از هفته گذشته آغاز شده بود ادامه‌دار شده است.
چرا بازار ربع‌سکه رونق گرفت؟


|


۱۴۰۱/۱۱/۰۸ ۲۳:۲۰:۵۵

به‌دنبال رویکرد بانک مرکزی در تداوم عرضه ربع‌سکه در بورس کالا، روند کاهش قیمت‌ها در بازار سکه و طلا که از هفته گذشته آغاز شده بود ادامه‌دار شده و همچنان این بازار پر زرق‌وبرق ریزشی طی مسیر می‌کند؛ به‌طوریکه بهای سکه نسبت به آخرین معاملات هفته گذشته، ۷۰۰ هزار تومان کاهش داشته است.

به گزارش ایسنا، نادر بذرافشان، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ضمن تاکید بر ادامه روند کاهش قیمت‌ها در بازار سکه و طلا، اعلام کرد: با توجه به مدیریت بانک مرکزی در ادامه عرضه ربع‌سکه‌ها در بورس کالا در اولین روز از هفته (امروز/شنبه) که ۱۸۱۲ قطعه به قیمت میانگین هشت میلیون و ۹۰ هزار تومان معامله شد، روند کاهشی و ثبات قیمت‌ها را در بازار سکه و طلا  شاهد بوده‌ایم.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تاکید کرد: با ادامه این روند و رویکرد مدیریتی بانک مرکزی و عرضه بصورت منظم، امیداور هستیم که طی روزهای آینده روند نزولی قیمت‌ها و ایجاد ثبات در بازار ایجاد شود.

بهای سکه ۷۰۰ هزار تومان کاهش یافت

وی در رابطه با تغییرات قیمت‌ها در بازار نخستین روز از هفته جاری (امروز)، نسبت به آخرین معاملات بازار هفته گذشته، گفت: هر قطعه سکه تمام طرح جدید با ۷۰۰ هزار تومان کاهش قیمت ۲۳  میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و هر قطعه سکه تمام طرح قدیم با ۴۰۰ هزار تومان ریزش ۲۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در بازار امروز معامله شد. نیم سکه با کاهش ۳۰۰ هزار تومانی ۱۴ میلیون تومان و ربع سکه با ۳۵۰ هزار تومان کاهش هشت میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تعیین قیمت شده است. سکه‌های گرمی نیز با ۱۵۰ هزار تومان افت بها چهار میلیون و ۷۵۰ هزار تومان دادوستد شده است.

بذرافشان ادامه داد: هر مثقال طلای ۱۷ عیار با ۲۰۰ هزار تومان کاهش هشت میلیون و ۹۷۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار دو میلیون و ۷۷ هزار تومان معامله شده است. طلای ۱۸ عیار به‌ازای هر گرم، ۴۳ هزار تومان ارزان‌تر شده است. در حال حاضر حباب سکه در محدوده سه میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است که هنسبت به آخرین معاملات هفته گذشته، حدوداً ۲۰۰ هزار تومان تخلیه شده است.

 

[ad_2]

منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید